PiS jednak solo

  (ado)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rodząca się wiosną lokalna koalicja Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy w Rypinie nie doszła do skutku. Obie partie wystawiły swoich kandydatów na burmistrza.

  PO już dawno obwieściła, że popiera swojego szefa Marka Błaszkiewicza. Rozmowy dotyczyły tego czy i PiS do poparcia się przyłączy. Ostatnie wydarzenia pokazały, że nie.


  Zarząd Powiatowy PiS obradował we wtorek. Kandydaci byli dwaj: Paweł Grzybowski i Mirosław Marynowski.


  - Kandydatem PiS na stanowisko burmistrza miasta Rypina w zbliżających się wyborach jest Mirosław Marynowski. Uzyskał on poparcie kujawsko-pomorskiego pełnomocnika regionalnego PiS posła Tomasza Markowskiego - poinformowała w mailu do nas szefowa PiS w powiecie Teresa Siatkowska.


  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że władze obu partii mają spotkać się w przyszłym tygodniu. Czy po to by kontynuować rozmowy, czy by się pożegnać - jeszcze nie wiadomo.


  Ponad podziałami politycznymi jest natomiast inicjatywa budowy pomnika Józefa Piłsudskiego w parku przy kaplicy św. Barbary. Tu Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska i NSZZ "Solidarność" mówią jednym głosem. Odsłonięcie popiersia planowane jest w listopadzie.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem