Skalniaki są jak składy amunicji

  Skalniaki są jak składy amunicji

  Adrianna Ośmiałowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rypińska komenda ma uwagi do stanu bezpieczeństwa na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Czy usterki są na tyle poważne, że "Lech" nie będzie mógł rozgrywać meczy? Dyrektor MOSiR zapewnia, że do wtorku wszystko będzie w porządku.

  Rypiński Klub Sportowy "Lech", jako organizator spotkań na murawie, przed zbliżającym się sezonem rozgrywek wystąpił do policji o wydanie opinii o stanie bezpieczeństwa na stadionie. Najbliższy mecz lechici mają rozegrać we wtorek o godz. 11.00 z Sadownikiem Waganiec.


  - Wymieniliśmy szereg usterek - przyznaje mł. asp. Radosław Wiśniewski. - Głównie chodziło o połamane drewniane ławki, uszkodzone plastikowe siedziska na trybunach, które mają ostre krawędzie. Są też braki w ogrodzeniu, umożliwiające wejście na stadion niepowołanym osobom.


  Poza tym policji nie podoba się kostka polbrukowa na boisku do koszykówki czy leżące luzem płyty chodnikowe. Niebezpieczeństwa upatruje też w... skalniakach.


  - Leżące tam kamienie mogą posłużyć wandalom za amunicję - tłumaczy mł. asp. Wiśniewski.


  - W teorii każda rzecz może być niebezpiecznym narzędziem - uważa prezes "Lecha" Paweł Grzybowski. - Co do zarzutów dotyczących ławek, jestem w stanie się z nimi zgodzić. Ale likwidacja skalniaków to już przesada.


  Dyrektor MOSiR Jan Szymański zapewnia, że do wtorku wszystko będzie zapięte na ostatni guzik. Za wyjątkiem skalniaków.


  - Plastikowe fotele są już wymienione, drewniane ławki będą naprawione. Wyjęliśmy pięć elementów z ogrodzenia i wymieniliśmy pręty - wylicza dyr Szymański.


  Przykryty i zamknięty będzie też polbruk, używany do wykładania alejek w parku. Skalniaki zostaną.


  - Nie dajmy się zwariować - przekonuje szef MOSiR.


  Opinia policji nie jest dla nikogo wiążąca. Trafiła już na biurko burmistrza i jeżeli ktoś może zagrozić istnieniu kwiatów na stadionie to właśnie Krzysztof Maciejewski. Na razie nie kazał ich zniszczyć.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem