Ruszyli z wykopami

  Dariusz Guzowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  </b>W szafarskim Ośrodku Chopinowskim trwają prace modernizacyjne. Dworek rodziny Dziewanowskich jest gruntownie remontowany. Od minionego czwartku prace prowadzone są również na zewnątrz budynku.

  - Wykopy są głębokie na 2,7 metra, wykonywane są w celu odsłonięcia fundamentu budynku - wyjaśnia Elżbieta Buler, dyrektor ośrodka. - Planujemy odsłonięcie całego fundamentu, aby można było sprawdzić jego stan. Usuniemy przyczynę wilgoci, która dotychczas pojawiała się wewnątrz budynku. Całość fundamentu zostanie wzmocniona i zaizolowana.


  Fundament zostanie osuszony metodą iniekcji. W jego ścianie wiercone będą otwory, które zostaną wypełnione specjalną masą izolującą. Jednocześnie wokół budynku rozprowadzony zostanie drenaż. Woda odprowadzana będzie częściowo do pobliskiego stawu, a częściowo do studzienek kanalizacyjnych.


  W najbliższych remontowych planach mieszczą się dalsze prace w gruncie. Wywieziona zostanie cześć ziemi z okolicy wjazdu i parkingu. Tam niebawem kładziona będzie kostka starobrukowa i granitowa.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem