Wojewódzkie dyskusje

  Adam Chrzanowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dwie interesujące z punktu widzenia powiatu golubsko-dobrzyńskiego sprawy, poruszono w trakcie sesji sejmiku województwa kujawsko- pomorskiego. Radni debatowali na temat naszych dróg i policji.

  - Radni zaznajomili się z raportem komendanta wojewódzkiego dotyczącym pracy policji w ubiegłym roku - mówi Stefan Borkowicz radny wojewódzki z Golubia-Dobrzynia.- Muszę przyznać, że w przypadku naszej komendy wyniki są bardzo dobre. Nasi stróżowie osiągnęli jedne z najlepszych w województwie. Uważam, że jest to po części efekt ich ścisłej współpracy z lokalnymi samorządami. Kolejną dobrą informacją jest ta, że żaden z posterunków gminnych nie zostanie zlikwidowany. Takie plany były przez jakiś czas obecne wśród władz szczebla wojewódzkiego.


  Do relacji została dołączona informacja o pracy policji we wszystkich powiatach w roku ubiegłym.

  Jeśli chodzi o nasz to miał większą od średniej wojewódzkiej wykrywalność ogółu przestępstw, lepszą wykrywalność przestępstw narkotykowych, kryminalnych, korupcyjnych, rozbojów, kradzieży - tu warto dodać, że średnia wojewódzka wynosi w tym przypadku 13 proc. a w powiecie golubsko-dobrzyńskim aż 60.


  -To wszystko dowodzi, że nasi policjanci są dobrzy w wykonywaniu swoich obowiązków, a nasz powiat jest po prostu bezpieczny. Mieszkańcy zaczynają też rozumieć, że policjant ma im pomagać, a nie być przedstawicielem władzy - mówi Borkowicz.


  Samorząd wojewódzki wspiera Powiatowe Komendy Policji. Dzięki jego pieniądzom został zakupiony samochód, który służy obecnie naszym policjantom.


  Ostatnio wojewódzcy radni dyskutowali też na temat jednej z naszych dróg powiatowych.


  - Władze wojewódzkie podjęły decyzje o dofinansowaniu kwotą 850 tysięcy złotych drogi powiatowej Golub-Dobrzyń - Radomin - mówi Borkowicz. - Chodzi o trasę przebiegającą na odcinku Golub-Dobrzyń - Sokołowo - Dulsk - Wilczewo - Piórkowo - Radomin. Prace mają zostać na niej zakończone jeszcze w tym roku.


  Warto dodać, że w wojewódzkim wieloletnim programie inwestycyjnym na lata 2005-2008 ujęte są dwa inne zadanie mające zostać zrealizowane w naszym powiecie. Chodzi tu o przebudowę drogi wojewódzkiej Grudziądz-Rypin na odcinku biegnącym przez powiat oraz rozbudowę Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem