Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń
  Dziesięć procent potrzeb

  Dziesięć procent potrzeb

  (kk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziesięć procent potrzeb
  Brak tanich albo nawet darmowych mieszkań to jeden z większych problemów Golubia-Dobrzynia. Na przydział socjalnych lokali czeka dwieście rodzin. Miasto zaczęło już realizację programu, który ma rozwiązać ich kłopoty.<b>
  Dziesięć procent potrzeb

  Na własne M czekają bezdomni, osoby, które otrzymały nakazy eksmisji oraz ci, którzy żyją w warunkach zagrażających zdrowiu lub życiu. W kolejce oczekuje około dwustu takich rodzin. Oni jako pierwsi dostaną przydziały. Burmistrz Golubia-Dobrzynia szacuje, że docelowo, także dla tych którzy mieszkają w urągających warunkach, potrzeba nawet i 500 mieszkań socjalnych.


  - W ostatnich latach w Golubiu rozwijało się budownictwo, ale jedynie spółdzielcze i prywatne. Nowe mieszkania były więc poza zasięgiem. Z brakiem mieszkań socjalnych borykają się niemal wszystkie miasta w Polsce. My potrzebujemy conajmniej kilku lat, by go rozwiązać. Konieczna jest przede wszystkim systematyczność. Chcemy by co roku w Golubiu powstawało przynajmniej 20 mieszkań socjalnych. - mówi burmistrz Tasarz.


  Obecnie jest budowanych siedemnaście lokali - dwa budynki. W przyszłym roku obok nich mają powstać kolejne trzy - dla dwudziestu pięciu rozdzin. Tegoroczna inwestycja pochłonie 600 tysięcy złotych. 20 proc. kosztów (około 116 tysięcy złotych). pokryje dotacja rządowa.


  - Wzięliśmy udział w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Infrastruktury i jako jeden z nielicznych samorządów w naszym województwie otrzymaliśmy pieniądze - mówi Tasarz.


  Wiadomo już, że zgodnie z ustawą budynki będę skromne i bez luksusów. Mieszkania są małe. Przelicznik jest taki, że 5 metrów kwadratowych przypada na osobę w rodzinie i 10 na osobę samotną.


  - Ważne jest to, że budynki będą nowe. Obawiamy się jednak, że rodziny, które dostaną przydziały nie docenią tego i w krótkim czasie mieszkania zostaną zdewastowane - mówi Tasarz.


  Jan Narowski, kierownik budowy: - Postawiliśmy już sporo budynków socjalnych. Wiele z nich już po kilku miesiącach użytkowania jest w opłakanym stanie. Bezdomni oraz osoby z problemem alkoholowym, które dostały przydziały nie potrafią zmienić swoich nawyków.


  Mamy nadzieję, że w Golubiu będzie inaczej. Klucze do mieszkań mają być rozdane na przełomie października-listopada. Przydziałami zajmie się specjalna komisja.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem