Nabór jeszcze trwa

  Dariusz Guzowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Podobnie jak w poprzednim roku szkolnym kandydaci do Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu mogą uczyć się w liceum profilowanym, którego powstaną dwie klasy. Będzie też klasa lub dwie technikum rolniczego oraz prawdopodobnie aż trzy klasy zasadniczej szkoły zawodowej. Dyrektor Eugeniusz Stefański nie zamyka listy przyjętych do szkoły. Nadal chętni mogą przynieść stosowne dokumenty.

  Zespół Szkół nr 2 to przede wszystkim liceum profilowane. Wciąż wybierany przez uczniów pozostaje profil usługowo-gospodarczy. W nim licealiści oprócz przedmiotów ogólnokształcących uczą się obsługi klienta, administrowania przedsiębiorstwem usługowym, prowadzenia działalności usługowej i przedsiębiorczości. W pierwszych klasach uczyć się chce tu 59 osób. Natomiast 35 zgłosiło się do technikum rolniczego. Jego uczniowie oprócz wiedzy ogólnokształcącej poznają też zagadnienia z produkcji roślinnej i zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa, marketingu i przedsiębiorczości.


  Rozwijana jest również zasadnicza szkoła zawodowa. W tym roku nauką w zawodówce zainteresowało się osiemdziesiąt osób, więc powstaną prawdopodobnie trzy klasy. To o jedną więcej niż w ubiegłym roku.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem