Kasa za indeks i cenzurkę

  Kasa za indeks i cenzurkę

  Adrianna Ośmiałowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W poniedziałek w rypińskim starostwie rozpoczęło się przyjmowanie wniosków do programu stypendialnego dla uczniów oraz studentów. Nabór zakończy się odpowiednio 18 sierpnia i 15 września.

  Uczniowie, którzy chcą starać się o pieniądze, muszą być na stałe zameldowani na wsi, w minionym roku szkolnym mieć średnią ocen nie niższą niż 3,0 i pochodzić z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. Jej dochód, w przeliczeniu na osobę, nie może przekroczyć 504 zł, a gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne - 583 zł. Stypendia skierowane są do tych, którzy rozpoczynają lub kontynuują naukę w szkołach ponadgimnazjalnych kończących się maturą, prowadzonych przez powiat rypiński. Można otrzymać 280 zł miesięcznie przez czas trwania roku szkolnego.


  O kasę dla żaków (200 zł przez dziesięć miesięcy) mogą ubiegać się ci, którzy studiują w państwowych i niepaństwowych szkołach wyższych, niezależnie od tego czy uczą się w systemie dziennym, wieczorowym, zaocznym czy eksternistycznym.

  Muszą być na stałe zameldowani w powiecie rypińskim. Ważne są też dobre oceny - trzeba pokazać świadectwo maturalne lub indeks za miniony rok ze średnią co najmniej 4,0. Progi dochodowe są takie same, jak przy stypendiach dla uczniów.


  W minionym roku starostwo przyznało 280 stypendiów dla uczniów i 20 dla studentów. Złożonych wniosków było kilkakrotnie więcej.


  INFORMACJE


  Wydział edukacji, promocji i rozwoju starostwa, ul. Dworcowej 9a w Rypinie, tel. 054/280-39-22, e-mail: [email protected]


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem