Język do wyboru

  Dariusz Guzowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W czwartek i piątek w Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny przeprowadzono testy kompetencyjne dla licealistów, którzy rozpoczną w tej szkole. Specjalny test ma pozwolić wybrać poziom nauczania języka obcego dla każdego ucznia. W liceum można uczyć się czterech języków obcych.

  Zdaniem dyrektora Zbigniewa Winiarskiego, testy to konieczność. Absolwenci gimnazjów w poprzednich szkołach uczyli się różnych języków i przez kilka lat wcześniejszej edukacji poznali je na różnym poziomie.


  - Konfiguracje języków są bardzo różne, cześć uczniów uczyło się dwóch języków obcych nowożytnych i jeden z nich znają całkiem dobrze. Są też tacy, którzy uczyli się jednego i nie był to angielski, który jest najpopularniejszy - mówi dyrektor Winiarski. - Dzięki testowi podzielimy uczniów na grupy językowe, zgodnie ze stopniem zaawansowania. Warto wiedzieć, że według międzynarodowej nomenklatury występuje sześć poziomów nauczania języka.


  Dlatego w "Wazównie" stworzono grupy językowe niezależnie od wyboru klas. W jednej takiej grupie spotykają się uczniowie z różnych klas, łączy ich znajomość języka na jednym poziomie. Wszyscy licealiści wybierają język angielski. Oprócz niego mogą jeszcze zdecydować się na niemiecki, rosyjski i francuski.


  Od nowego roku szkolnego pojawia się nowa propozycja dla miłośników języka angielskiego. To grupa językowa dla najbardziej zaawansowanych. Poprowadzi ją Dariusz Domarecki. Uczniowie, którzy będą się w niej uczyć spotykać się będą sześć razy tygodniowo. Są już zainteresowani taką formą rozwijania umiejętności językowych. Test kompetencyjny pokazał, że poziom ich wiedzy jest na tyle wysoki, że można taką grupę utworzyć.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem