Marzenia filmowane

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przemkowi na widok kamery błyszczały oczy

  Przemkowi na widok kamery błyszczały oczy ©Fot. Ewa Skibińska

  Już dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia Przemek Józefczak dostał pierwszy prezent. Upragnioną kamerę.
  Przemkowi na widok kamery błyszczały oczy

  Przemkowi na widok kamery błyszczały oczy ©Fot. Ewa Skibińska

  Do ostatniej chwili to miała być niespodzianka. Ale 12-letni ciecho-cinianin Przemek Józefczak słysząc telefoniczną rozmowę mamy zaczął się trochę domyślać. - Ktoś przyjedzie do mnie z prezentem. Może to będzie wymarzona kamera? - uśmiechał się pod nosem. Przemek od 2003 r. zmaga się z chorobą nowotworową, guz umiejscowił się w głowie. - Syn jest po leczeniu, sytuacja się na razie ustabilizowała. Przemek musiał zrezygnować ze szkoły, nauczyciele przychodzą do domu. Trochę brak mu kontaktów z rówieśnikami - mówi mama Renata Józefczak.


  Prezent w postaci nowoczesnej kamery Przemek dostał już w piątek, dwa dni przed Wigilią. Przywiozły go nauczycielki i uczennice z Zespołu Szkół nr 8 w Toruniu, gdzie działa Koło Przyjaciół Fundacji Mam Marzenie. Ogólnopolska Fundacja stara się dotrzeć do dzieci żyjących z chorobą zagrażającą ich życiu. - I spełnić ich marzenia, sprawić radość. Uczniowie z naszego koła zbierali pieniądze w Realu. Kupiliśmy Przemkowi upragnioną kamerę - mówi nauczycielka Jolanta Kosiorek.


  Przemek od razu wziął się do dzieła, jak prawdziwy kamerzysta. - Nakręcę krótki film z wizyty. Będzie pamiątka - nie krył radości z wymarzonego prezentu.


  Wszyscy, którzy chcą poznać działalność Fundacji Mam Marzenie, a może i przyłączyć się do wolontariuszy Fundacji, mogą wejść na stronę internetową: www.mammarzenie.org


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »