Nie wszystkie od razu

  Nie wszystkie od razu

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeszcze w styczniu ma dojść do prezentacji multimedialnej o stanie dróg gruntowych.

  Część z nich może doczeka się remontu, ale na pewno pieniędzy nie starczy na wszystkie. W wydziale komunalnym sieć dróg gruntowych opisuje Jarosław Rekowski, prezentację multimedialną pokaże radnym, by mogli podyskutować o programie budowy dróg w latach 2006-2010.


  Które wybrać


  Gruntowych traktów jest z 70, w tej kadencji będzie dobrze, jeśli uda się zrobić jedną trzecią. Do rozwiązania pozostaje pytanie, które robić w pierwszej kolejności? Czy np. Czarną Drogę, o którą upominał się jeden z radnych, gdzie leży tylko kilka posesji? Czy wziąć pod uwagę kryteria komunikacyjne i najpierw zająć się drogami zbiorczymi, potem dojazdowymi, a na samym końcu osiedlowymi?


  Roboty są kosztowne, do tej pory dla przykładu wyremontowanie Jabłoniowej oznaczało wydatek 1,5 mln zł, Karnowskiego kosztowała 2 mln zł. Skąd wziąć pieniądze? Na pewno nie uda się z programów unijnych, ale jeżeli Unia da na modernizację drogi 240 i 22, to w budżecie miejskim zostanie więcej na gruntowe.


  Jak przekonać


  Dyskusja w połowie stycznia. Na pewno najtrudniejsza będzie na osiedlach, bo dla każdego mieszkańca to jego droga jest najważniejsza, bez względu na to, jaki ma charakter. - Na pewno nie będzie łatwo przekonać, że warto zacząć od tych, które pełnią ważniejsze funkcje - mówi burmistrz Arseniusz Finster.


  W ratuszu twierdzą, że dziać się będzie coś dobrego z drogami gruntowymi na każdym chojnickim osiedlu, ale problem z nimi nie zniknie do roku 2018. Tak wielkie są zaniedbania, bo np. kiedyś budowano drogi bez kanalizacji deszczowej.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!