Wywrócą się na bibliotece i na hali?

  Wywrócą się na bibliotece i na hali?

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po wyborach włodarze układają sobie współpracę.

  Burmistrz Arseniusz Finster na spotkanie ze starostą Stanisławem Skają przyszedł z listem intencyjnym, bo problemów jest tyle, że mógłby o czymś zapomnieć. Finsterowi marzy się, by starostwo wzięło udział w niektórych zadaniach inwestycyjnych, np. restauracji obiektów dziedzictwa kulturowego - kościoła gimnazjalnego, plebanii wraz z basztą, budynków Zespołu Szkół Licealnych.


  Drogi i sieci


  Wspólna powinna być też praca przy modernizacji strefy przemysłowej w Chojnicach - ulicy Składowej, Zakładowej i Przemysłowej.

  Razem ze starostwem miasto chce poprawiać bezpieczeństwo na ul. Angowickiej i al. Brzozowej, ul. Wyszyńskiego i 14 Lutego, Strzeleckiej i Zielonej, Kilińskiego, Wysokiej, Mickiewicza i Derdowskiego. Od dłuższego czasu trwa współpraca przy projekcie przebudowy berlinki. Ratusz chciałby też wrócić do pomysłu budowy sieci teleinformatycznej CHOMAN. Z nowych rzeczy - burmistrz ma zamiar kompleksowo uzbroić i udostępnić drogę do strefy przemysłowej w Igłach. Wraca też temat modernizacji drogi 240.


  Dają za mało


  Drażliwe kwestie to finansowanie miejskiej biblioteki, której koszty wzrosną z ok. 900 tys. zł do 1 mln 400 tys. zł rocznie. Tymczasem od starostwa i od gminy Chojnice miasto dostaje po 20 tys. zł na ten cel i jest to kropla w morzu potrzeb. - Jesteśmy elastyczni - twierdzi Finster. - Przecież z biblioteki korzysta też młodzież ze szkół podlegających starostwu. Możemy zacząć dyskusję nawet od 100 tys. zł, ale nie może to być 20 tys.


  Podobnie jest z halą Parku Wodnego, która przynosi straty. Za godzinę wynajmowania starostwo powinno płacić 100 zł, płaci mniej.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!