Z wice na starostę

  Z wice na starostę

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Stanisław Skaja ma powody do satysfakcji, bo teraz nie będzie już tym drugim w powiecie.

  Poprzedni starosta Marek Buza na otarcie łez został etatowym członkiem zarządu. Niewiele ponad godzinę potrzebowali tym razem radni, by przegłosować wybór władz. Widocznie jednak przerwa w obradach była zbawienna, bo tym razem poszło gładko. Skaja (SIS Samorządni) dostał 12 głosów, Biesek (WFS) - 8.


  Janusz to nie Mariusz


  Zwycięzca zaproponował na swojego zastępcę Marka Szczepańskiego z Platformy Obywatelskiej, Marka Buzę z Komitetu Arseniusza Finstera na etatowego członka zarządu, Janusza Janika z Samoobrony i Leszka Redzimskiego z PO na członków zarządu. Koalicja głosowała za, opozycja przeciw, ale nie miało to wpływu na wybór.


  Śmiech był na sali tylko wtedy, gdy przewodniczący RP Stefan Kwiatkowski Janusza Janika przechrzcił na Mariusza, słynnego chojnickiego skandalistę.


  Biesek mówi to, co myśli


  Po wyborze obydwaj konkurenci powiedzieli "Pomorskiej" parę zdań.


  Stanisław Skaja: - Były nerwy, chyba schudłem parę kilo. Nikt tu nie chciał kolejnego pata. Będzie kontynuacja dotychczasowej polityki, myślę, że będziemy się dogadywać, chcę współpracować ze wszystkimi w Radzie. Będę się starał pozyskiwać fundusze unijne.


  Przemysław Biesek: - Za cztery lata kolejne wybory, mogę dalej próbować. Mam nadzieję, że się nam współpraca ułoży, ale ja jestem znany z tego, że mówię to, co myślę, więc w tej kadencji będzie podobnie. Można być pewnym, że nasza opozycja będzie mądra.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!