Działkowicze nie wpuszczą na budowę

  Działkowicze nie wpuszczą na budowę

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W ogrodzie działkowym "Przyszłość" wrze, bo przez ten teren ma przebiegać obwodnica, a trzydziestu czterech użytkowników działek nie dostało jeszcze zamiennych gruntów. - Nie wpuścimy tu nikogo - zapowiadają rozżaleni chojniczanie.

  Teraz trudno ustalić, kto zawinił, ale jedno jest pewne - problem jest do załatwienia od zaraz. Działkowicze z "Przyszłości" dostali odszkodowanie za swoje grunty, jednak do tej pory nie mają gwarancji, że otrzymają zamienne działki. Była mowa o tym, że mają się one znaleźć na przedłużeniu ogrodu "Metalowiec", jednak nie doszło nawet do geodezyjnego wytyczenia ziemi. Poza tym na zamienne lokale czekają dwie rodziny, które były zameldowane na działkach i płaciły podatki. Ratusz myśli o mieszkaniu rotacyjnym i socjalnym dla nich.


  Wezwą policję


  Zarząd ogrodów "Przyszłość" zwrócił się z prośbą o pilotowanie tematu do komitetu protestacyjnego, który od kilku miesięcy zajmuje się sprawami nowej ustawy o ogrodach.

  - Podjęliśmy decyzję, że nie będziemy wpuszczać na ten teren nikogo - mówi Jerzy Megger, przewodniczący komitetu protestacyjnego. - Jest dosyć dewastacji i krzywdy ludzkiej. Jak ktoś to wtargnie, wezwiemy policję.


  Ostatnia szansa?


  W poniedziałek w ratuszu dojdzie do spotkania, które być może pozwoli na ostudzenie namiętności. Mają brać w nim udział - oprócz żywotnie zainteresowanych działkowiczów - także przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz władz ogrodów w Gdańsku.


  Działkowicze nie mają gdzie przenieść ani swoich roślin, ani swojego dobytku. A urządzić nowy ogród nie jest tak łatwo. Przede wszystkim trzeba na to czasu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!