Po tragedii w szkole

  Po tragedii w szkole

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Chojniczanie są wstrząśnięci tragedią, jaka rozegrała się w poniedziałek w jednej ze szkół w Emsdetten, partnerskim mieście Chojnic. Władze deklarują pomoc.

  Po poniedziałkowych doniesieniach mediów o strzałach oddanych w Geschwister-Scholl-Realschule przez sfrustrowanego byłego ucznia natychmiast w ratuszu nawiązano kontakt telefoniczny z Emsdetten.


  List do Moenikesa


  Wczoraj burmistrz Arseniusz Finster wystosował list do swojego kolegi Georga Moenikesa, sprawującego ten sam urząd w Emsdetten. - Mogłem to zrobić dopiero wczoraj, bo wtedy już było wiadomo, że nikt podczas tych dramatycznych wydarzeń nie zginął, a zastanawialiśmy się na wystosowaniem listu z ewentualnymi kondolencjami - powiedział "Pomorskiej". - Na szczęście są tam tylko ranni.


  Oprócz wyrazów solidarności z mieszkańcami Emsdetten burmistrz deklaruje też gotowość niesienia pomocy. - Może to być na przykład zbiórka pieniędzy czy darów - mówi. Sam jednak nie ma pewności, czy taki gest będzie konieczny. Czeka na odpowiedź Moenikesa.


  Byli w tej szkole


  Chojniczanom szczególnie trudno przejść do porządku dziennego nad tragedią w Emsdetten, bo podczas tegorocznej wizyty w tym mieście odwiedzili szkołę, której patronuje rodzeństwo Schollów, straconych podczas II wojny światowej za protest przeciwko polityce Adolfa Hitlera. Byli pod wrażeniem tej placówki i teraz - poprzez list burmistrza - przekazują dyrektorce szkoły Karoli Keller wyrazy solidarności i sprzeciw wobec przemocy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!