Podstępni złodzieje

  Podstępni złodzieje

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W poniedziałek nasza Czytelniczka przyszła do "Pomorskiej", aby zgłosić wyjątkowo paskudne zdarzenie. Jej synowej przytrafiło się to po raz pierwszy, ale właściciele ogrodów i szkółek narzekają, że to zbyt częste przypadki.

  Wieńce spod bloku


  Chodzi o kradzieże krzewów i drzewek ozdobnych, a przed Wszystkimi Świętymi i Bożym Narodzeniem także ogałacanie iglaków na wieńce i ozdoby bożonarodzeniowe. Poszkodowani ze względu na małą szkodliwość i wartość strat twierdzą, że nawet nie warto zgłaszać tych kradzieży na policję.


  Nasza Czytelniczka poprosiła chociaż o nagłośnienie sprawy. - 31 października na Wielewskiej przed blokiem mojej synowej ktoś obciął wszystkie iglaki - mówi chojniczanka. - Dwanaście lat je hodowała, podlewała i ktoś bezmyślnie obciął, bo potrzebował gałązek na Wszystkich Świętych na cmentarz. Synowa aż się popłakała z żalu.


  Komu się będzie chciało


  Otoczenie bloków chojnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej pozostawia wiele do życzenia. Jeśli zatem trafiają się ludzie, którzy chcą inwestować swój czas i pieniądze w zagospodarowanie skwerków przed blokami, to chwała im za to.


  Osiedla Kaszubskie i 700-lecia powstały na polach. Zanim drzewa podrosną, minie jeszcze wiele lat. Tę betonową pustynię łagodzą też iglaki i ukwiecone balkony. Przy Wielewskiej krzewy ogołocono. Nie wiadomo, czy odbiją, a nawet jeśli, to upłynie kilka lat, zanim wrócą do dawnej formy. Oczywiście pod warunkiem, że synowej naszej Czytelniczki jeszcze będzie się cokolwiek chciało przy nich robić. A nuż znowu przyjdą amatorzy darmowych wieńców?


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!