Fijas rusza do boju

  Fijas rusza do boju

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W piątek oficjalnie rozpoczęła się kampania komitetu "Razem dla Rozwoju Miasta i Gminy Brusy", który skupia ludzi popierających obecnego burmistrza Jerzego Fijasa.

  Komitet zarejestrował kandydatów we wszystkich okręgach gminy Brusy - jako jedyny spośród wszystkich komitetów wyborczych.


  Podczas spotkania w restauracji Pablo można się było przyjrzeć kandydatom do Rady Miejskiej i posłuchać programu wyborczego Jerzego Fijasa, który ponownie stara się o wybór na burmistrza Brus.


  - Mamy sprawdzonych ludzi - mówi Jerzy Fijas. - Dobrze znanych w naszej gminie. Chcemy wykorzystywać pieniądze z funduszy europejskich i wiemy, jak po nie sięgnąć.


  Nie tylko ulice


  W programie wyborczym komitetu jest poprawa dróg i ulic, w tym rewitalizacja centrum stolicy gminy i budowa ścieżek rowerowych.

  Wiele uwagi przywiązuje się do ochrony środowiska - budowania kolejnych inwestycji związanych z kanalizacją sanitarną i termomodernizacją budynków komunalnych. Jest mowa o budowie mieszkań socjalnych i zagospodarowaniu na ten cel innych obiektów. W szkołach mają być prowadzone bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, a program dożywiania dzieci - nadal rozszerzany. Standard bazy oświatowej powinien zmieniać się na lepsze.


  Jasno i przejrzyście


  W zakresie kultury i sportu komitet myśli o modernizacji stadionu, tak by można tu organizować koncerty i festiwale. Mają też powstawać kolejne świetlice wiejskie. Jeśli komitet będzie miał swoich ludzi u władzy, to postara się wspierać powstawanie nowych miejsc pracy. Będzie dążył do turystycznego zagospodarowania Leśna, Męcikału i Czernicy. Na wsparcie mogą liczyć organizacje charytatywne, najubożsi i niepełnosprawni.


  W gminie ma być bezpieczniej, a urząd będzie sprawniej obsługiwał petentów. Ma być przejrzyście i jawnie. Czy tak się na pewno stanie, będzie można zobaczyć po wyborach.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!