Nie dożyją końca tego procesu

  Nie dożyją końca tego procesu

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj przed sądem po kilkumiesięcznej przerwie wznowiono proces Elżbiety Z., księgowej "ósemki", Urszuli J., księgowej kasy pożyczkowej i Bożeny R., pracownicy ratusza. Adwokaci pierwszej wywalczyli, by biegli zbadali ją po raz drugi.

  Wydawało się, że rozprawy nie będzie wcale, bo nie stawili się biegli psychiatrzy. Zawiadomieni w przerwie, jednak przyszli i proces się rozpoczął. Obrona robiła, co tylko mogła, by postawić na swoim.


  Polowanie na czarownicę?


  Okazało się, że od wczoraj oskarżona Elżbieta Z. oprócz obrońcy Mariana Helty ma też drugiego, Mariana Kroplewskiego, który wnioskował o odroczenie, bo "każdy obrońca ma prawo zapoznać się z aktami".


  Biegłemu Krzysztofowi Kołczowi nie było dane dokończyć oceny, czy Z. może stanąć przed sądem. - Nie jest chora psychicznie, ma epizody depresyjno-lękowe - ocenił.


  Początkowo sąd oddalił wniosek obrony, by utajnić obrady ze względu na dobra osobiste. - To grozi utratą dobrego imienia - grzmiał Marian Helta. - W mediach przedstawiono moją klientkę jako winną. Skazano ją. W tej małej miejscowości, to jak sąd nad czarownicą.


  Nie dożyją końca?


  Gdy biegły po pytaniu sędziego zwrócił się do oskarżonej z zapytaniem, jakie bierze teraz leki, jej obrona uznała to za niedopuszczalną formę badania na sali sądowej. A ponieważ w sądzie nie ma gabinetu lekarskiego, a pierwszy biegły uznał, że po tak długiej przerwie zachodzi konieczność zbadania, czy jej stan zdrowia się nie zmienił, wszystko zaczyna się od początku. 23 października będzie badanie w szpitalu, a kolejna rozprawa 31 października. Rozprawę obserwowało pięć oszukanych i okradzionych pań z kasy zapomogowo-pożyczkowej. - Nie dożyjemy końca tego procesu - komentowały między sobą. - Proces Rywina skończył się szybciej, a ona ma jeszcze czelność patrzeć prosto w oczy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Co Tadeusz Rydzyk sprzedaje w swoim sklepie? [zdjęcia]

  Co Tadeusz Rydzyk sprzedaje w swoim sklepie? [zdjęcia]

  Koronowo z lotu ptaka [zdjęcia i wideo z drona]

  Koronowo z lotu ptaka [zdjęcia i wideo z drona]

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!