Z kim pójdzie Kuffel

  Z kim pójdzie Kuffel

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Okazuje się, że Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Samorządni" może mieć kłopot z niektórymi swoimi członkami, bo być może część z nich wystartuje jednak z komitetem wyborczym Arseniusza Finstera.

  Na poniedziałkowym spotkaniu tak było w przypadku Bogdana Kuffla, który będąc w "Samorządnych", jednocześnie znalazł się na liście wyborczej komitetu burmistrza Chojnic. Czy takich przypadków będzie więcej, to się okaże, choć Arseniusz Finster wcześniej zaklinał się, że nie będzie "podkradał" członków innych ugrupowań.


  Wróblewska na Brusy


  "Samorządni" są jednak dobrej myśli i z kim, jak z kim, ale z Finsterem na pewno się dogadają, bo zamierzają go poprzeć w wyborach na burmistrza Chojnic.

  Nie wystawiają w tym mieście swojego kandydata. Za to mają kandydatkę na burmistrza Brus i jest to Maria Wróblewska. Jak to określił prezes SIS Stanisław Skaja, sygnały od mieszkańców sprawiły, że "Samorządni" postanowili spróbować powalczyć z Jerzym Fijasem. - To nie jest żadna niespodzianka - powiedziała nam Wróblewska. - Już w 2002 r. wiedziałam, że będę próbowała startu w tych wyborach. I tak się stało.


  Kompletują listy


  SIS "Samorządni" wystawia kandydatów do wszystkich samorządów w powiecie chojnickim. Listy nie są jeszcze kompletne, mają być zamknięte w tym tygodniu. Pełnomocnikiem komitetu jest Wiesław Odya, sprawami finansowymi zajmuje się Maria Głomska. - Mamy szanse w tych wyborach - twierdzi Skaja. - Działamy od 13 lat, jesteśmy znani, potrafimy słuchać ludzi.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!