Polubić kino popularne

  Polubić kino popularne

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od środy filmowy maraton na VIII Chojnickim Filmobraniu. Warto kupić karnet, bo program jest interesujący.

  W tym roku Filmobranie odbywa się pod hasłem - Współczesne kino popularne - uczmy się odczytywać kulturę popularną.


  W środę o 11.45 w auli LO im. Filomatów Chojnickich wykład o współczesnym kinie popularnym wygłosi Piotr Zwierzchowski, od 16.00 w domu kultury trzy filmy - "Hero", "Raport mniejszości" i "Dzienniki motocyklowe". Tego samego dnia o 20.30 oficjalne otwarcie imprezy.


  Czwartek przyniesie o 11.45 prelekcję Zbigniewa Korsaka o gatunkach filmowych w kinie popularnym, a od 16.00 będą wyświetlane "Zaitochi", "Sin City" i "Piraci z Karaibów. Skrzynia Umarlaka".


  W piątek o 11.45 o filmowych wizjach historii opowie Mariusz Guzek, zaś od 16.00 projekcje "Króla Artura", "Królestwa niebieskiego" i "Joanny d'Arc".


  W sobotę od 8.30 cykl filmów krótkometrażowych "Etiuda i Anima", o 12.00 w domu kultury wykład Grzegorza Pieńkowskiego o mitologii w kinie, od 13.00 "V jak Vendetta", "Gwiezdne wojny. Zemsta Sithów", "Opowieści z Narnii" i "Superman".


  W niedzielę od 9.00 kolejne części cyklu "Etiuda i Anima". O 12.00 organizatorzy zapraszają uczestników II powiatowego konkursu plastycznego "Ja i kino" po odbiór nagród. Dla nich, dla ich rodziców i opiekunów będzie projekcja filmu "Dżungla".


  - Gorąco zachęcam do uczestnictwa w naszym maratonie - zaprasza inicjator imprezy Bogdan Kuffel. - Filmy są atrakcyjne, a nasi prelegenci wprowadzą w ich klimat i przesłanie.


  Chojnickie Filmobranie przygotowali: Chojnicki Dom Kultury, DKF "Cisza", Urząd Miejski w Chojnicach i Europejskie Stowarzyszenie "Pomerania".


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!