Detektyw Anna do Czerska

  Detektyw Anna do Czerska

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji ślubowało pięciu nowych policjantów. Przez trzy lata będą służyć w ogniwie prewencji w Chojnicach i w powiecie.

  Zawód i życie


  Stanęli w szyku i złożyli ślubowanie przed komendantem Januszem Gierszewskim. Powtarzali - Ja, obywatel. Ślubuję wiernie służyć narodowi, chronić ustalony konstytucyjnie porządek i strzec bezpieczeństwa publicznego nawet z narażeniem życia.


  - Witajcie w rodzinie policyjnej - powiedział do nieco zdenerwowanych posterunkowych komendant powiatowy Janusz Gierszewski. - Wybraliście nie tylko zawód, ale i drogę życiową.


  24-letnia Anna Orlikowska będzie drugą kobietą pracującą na patrolach. - Miałam staż w policji - powiedziała. - To wtedy zaczęłam na poważnie myśleć o byciu policjantką.


  Przeszli trudny test


  Orlikowska skończyła szkołę detektywistyczną, będzie pracować w Czersku. Inni nowicjusze to Łukasz Kapanka, z wykształcenia technolog drewna, Krzysztof Wardyn pracujący ostatnio jako przedstawiciel handlowy, Arkadiusz Kmieciak, technik ochrony osób i mienia oraz Arkadiusz Nartowski po chojnickim technikum.


  Teraz policjanci mają przed sobą sześć miesięcy szkolenia, przez trzy lata będą pracować w ogniwach patrolowo-prewencyjnych. Będą zarabiać po 1 tys. 20 zł brutto. - By zostać policjantami, musieliśmy przejść test ogólny i sprawnościowy - mówili. - Po trudnym teście ogólnym, na którym były pytania o Unii czy o konstytucji, odpadło 65 proc. osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Pomorska.pl poleca

  Nowe grzechy - spowiedź należy uzupełnić [lista]

  Nowe grzechy - spowiedź należy uzupełnić [lista]

  Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2016

  Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2016

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!