Detektyw Anna do Czerska

  Detektyw Anna do Czerska

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji ślubowało pięciu nowych policjantów. Przez trzy lata będą służyć w ogniwie prewencji w Chojnicach i w powiecie.

  Zawód i życie


  Stanęli w szyku i złożyli ślubowanie przed komendantem Januszem Gierszewskim. Powtarzali - Ja, obywatel. Ślubuję wiernie służyć narodowi, chronić ustalony konstytucyjnie porządek i strzec bezpieczeństwa publicznego nawet z narażeniem życia.


  - Witajcie w rodzinie policyjnej - powiedział do nieco zdenerwowanych posterunkowych komendant powiatowy Janusz Gierszewski. - Wybraliście nie tylko zawód, ale i drogę życiową.


  24-letnia Anna Orlikowska będzie drugą kobietą pracującą na patrolach. - Miałam staż w policji - powiedziała. - To wtedy zaczęłam na poważnie myśleć o byciu policjantką.


  Przeszli trudny test


  Orlikowska skończyła szkołę detektywistyczną, będzie pracować w Czersku. Inni nowicjusze to Łukasz Kapanka, z wykształcenia technolog drewna, Krzysztof Wardyn pracujący ostatnio jako przedstawiciel handlowy, Arkadiusz Kmieciak, technik ochrony osób i mienia oraz Arkadiusz Nartowski po chojnickim technikum.


  Teraz policjanci mają przed sobą sześć miesięcy szkolenia, przez trzy lata będą pracować w ogniwach patrolowo-prewencyjnych. Będą zarabiać po 1 tys. 20 zł brutto. - By zostać policjantami, musieliśmy przejść test ogólny i sprawnościowy - mówili. - Po trudnym teście ogólnym, na którym były pytania o Unii czy o konstytucji, odpadło 65 proc. osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)