Wałkowali rozkład jazdy

  Wałkowali rozkład jazdy

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W piątek kilkanaście osób na zaproszenie burmistrza Czerska i wójta Karsina dyskutowało o pociągach na trasie z Wierzchucina do Kościerzyny.

  Zainteresowani spotkali się, by upewnić się, że nie zostaną zlikwidowane żadne połączenia linii Wierzchucin-Kościerzyna.


  Również o dodatkowe


  Walczyli także o dodatkowe połączenia na trasie. Dyskusja była szczegółowa, mówiono o konkretnych godzinach. Chodziło o to, by znaleźć kompromis, który zadowoli wszystkie strony - kolejarzy, urzędy wojewódzkie oraz gminy Czersk i Karsin.

  - Chcemy, by było też nowe ranne połączenie - mówi burmistrz Czerska Marek Jankowski. - Ustaliliśmy wstępnie godzinę połączenia. Jutro (czyli dziś) powinniśmy otrzymać maila z finalnymi efektami naszych rozmów.


  Rozmawiać trzeba już teraz, bo za kilka miesięcy, od grudnia, wprowadzony będzie nowy rozkład jazdy. Linia Wierzchucin-Kościerzyna nie jest dla kolejarzy rentowna i co jakiś czas słychać głosy o jej likwidacji.


  Przekonywali, ile mogli


  Na piątkowym spotkaniu samorządowcy z Karsina, Czerska, Śliwic i Kościerzyny przekonywali, że linia jest niezbędna. Dzieci muszą przecież dojeżdżać do szkół, a nie brakuje i takich, którzy jeżdżą tym pociągiem do pracy. Byli reprezentanci zakładów regionalnych i obu Urzędów Marszałkowskich. Czerska strona była licznie reprezentowana, oprócz burmistrza Marka Jankowskiego i naczelnika wydziału rozwoju gospodarczego Edmunda Kruta był także radny Zbigniew Gruźliński, który jest ... kolejarzem.


  Burmistrz przyśle dziś do "Pomorskiej" ustalone na spotkaniu godziny kursów na linii Wierzchucin-Kościerzyna. Podamy je w jutrzejszym numerze "Pomorskiej".


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!