Teraz rondo charzykowskie

  Teraz rondo charzykowskie

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trwają prace na ul. Bytowskiej i w Charzykowach, firma Skanska stara się łagodzić niedogodności dla mieszkańców, ale nie zawsze jest to możliwe.

  Nadal budowane są chodniki i ścieżki rowerowe wzdłuż u. Bytowskiej, a także zjazdy do posesji. Kończą się prace na skrzyżowaniu na ul. Karnowskiego. - Kłopotliwe to było - mówi Wacław Resiak, inżynier kontraktu. - A powstały tam również schody, prawie hiszpańskie, jak w Rzymie.


  Sygnalizacja powoli


  Główne prace trwają teraz na drodze do Charzyków - przy chodnikach i ścieżce rowerowej. Drogowcy gros czasu spędzają na rondzie. Samo rondo nie nastręcza problemów, ale inaczej będzie ukształtowane całe jego otoczenie. Z opóźnieniem zabierają się do ul. Turystycznej, bo wcześniej pracowały tu inne służby, m.in. gazownicy.


  Jeszcze trzeba poczekać na oznakowanie poziome, pionowe także nie jest w komplecie.

  Sukcesywnie ma się też pojawiać sygnalizacja świetlna, na samym końcu na ul. Leśnej, bo dopiero niedawno udało się dogadać z jednym z właścicieli gruntu na wykup kawałka ziemi potrzebnego drogowcom.


  Przystanek wkrótce


  Drogowcy poradzili sobie też z zapadliskiem na ul. Strzeleckiej, gdzie najprawdopodobniej szczury uszkodziły kanalizację sanitarną. Uzupełniają tam nawierzchnię, nie robiąc wykopu, bo byłoby to bardzo karkołomne.


  Do zrobienia jest jeszcze przystanek autobusowy na ul. Bytowskiej, wykona go firma Technot, na początku tygodnia powinny się zacząć prace.


  Wacław Resiak


  inżynier kontraktu


  Właśnie mija mi 50-lecie pracy zawodowej w drogownictwie i cieszę się, że mogę świętować ten jubileusz w Chojnicach. Gdybym miał po raz kolejny wybierać, też wybrałbym taką drogę życiową. Jestem zadowolony ze swojej pracy i każdemu życzę, by miał takie odczucia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak