Lepsi o półtora płotki

  Lepsi o półtora płotki

  Tekst i fot. Aleksander Knitter

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Lepsi o półtora płotki
  Jedni na wodzie, drudzy pod wodą. Ci pierwsi na haczyk, drudzy na kuszę. Cel ten sam - złowić jak najwięcej taaaaakich ryb. Zwycięzca w prezencie z Charzyków ... wypłynął, bo dostał łódkę.
  Lepsi o półtora płotki

  W Charzykowach po raz trzeci odbyły się mistrzostwa Polski w amatorskim połowie ryb. Naprzeciw siebie - w towarzyskim rzecz jasna boju - stanęli na łodziach w wyznaczonych miejscach Jeziora Charzykowskiego wędkarze oraz kilkadziesiąt metrów dalej płetwonurkowie. Wśród nich jedyna przedstawicielka płci pięknej Mirosława Stelmaszyńska z Chojnic. A wszystko po to, by tworzyć nową historię w kontaktach między dwiema grupami miłośników połowu ryb. Na pomysł wspólnego łowienia wpadł cztery lata temu Piotr Biesek. Idea, przez niektórych żartobliwie nazwana "pomysłem szaleńców", chwyciła i i co roku Charzykowy stają się areną mistrzostw.


  Płetwonurek mistrzem


  W tym roku pogoda dopisała.

  Dopisali też uczestnicy. Po kilkugodzinnych zmaganiach po raz kolejny zwycięzcami okazali się płetwonurkowie, którzy kuszą upolowali większe okazy i dzięki temu, niewielką różnicą punktów, wygrali. Płetowunurkowie zgromadzili 34 tys. 290 punktów, przy 32 tys. 520 wędkarzy. Niektórzy żartowali, że to tylko półtora płotki. Mistrzem Polski został płetwonurek - Norbert Szwarc z Olsztyna, który złowił osiem ryb o łącznej wadze 4900 gramów. Drugi był bohater mistrzostw, chojniczanin Mirosław Rudnik, który zdobył nie tylko tytuł wicemistrza Polski, ale został najlepszym wędkarzem mistrzostw, a także złowił najwięcej ryb. Na jego haczyk nadziało się aż 37 ryb o wadze blisko 2400 gramów. Tylko trzy ryby, ale za to solidne, złowił Kazimierz Banach z Cekcyna. Ważyły 3400 gramów. Kolejne miejsca zajęli: Jan Paluch z Gospodarstwa Rybackiego w Charzykowach, Jan Wąs z PZW Chojnice, Marcin Wrębel z Legbąda, Mirosław Pawliszyn z Wrocławia, Krzysztof Larek i Tadeusz Piechowski - obaj reprezentujący chojnicki ZREMB.


  Dorodny lin


  W zestawieniu drużynowym najlepsi byli Jan Wąs i Mirosław Rudnik, przed Tadeuszem Piechowskim i Krzysztofem Larkiem oraz Janem Paluchem i Grzegorzem Verginem.


  Warto dodać, że największy okaz zdobyty został przez Roberta Riwerę z Kartuz. Złowiony przez niego lin ważył ponad 2100 gramów. Wszyscy otrzymali od organizatorów cenne nagrody. Głównymi organizatorami byli Liga Obrony Kraju Klub Płetwonurków Wodnik w Charzykowach, Polski Związek Wędkarski, koło 129 w Chojnicach i Park Wodny w Chojnicach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!