Trzy panie z panem

  Trzy panie z panem

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W poniedziałek wybrano czterech dyrektorów szkół w gminie Chojnice. Wszędzie dyrektorami zostały osoby z grona pedagogicznego.

  Wuefista z humanistkami


  W Swornychgaciach, Nowej Cerkwi i w Sławęcinie konkursy odbyły się z powodu przejścia na emeryturę obecnych dyrektorów.


  W Zespole Szkół w Swornychgaciach z dwóch kandydatów więcej głosów 12-osobowej komisji uzyskał wuefista Zdzisław Bucław. Z kolei w Nowej Cerkwi z dwojga chętnych więcej głosów zdobyła nauczycielka historii Alicja Kamińska.


  W Gimnazjum w Sławęcinie o stanowisko po Krzysztofie Leńcu rywalizowało aż troje kandydatów, a najwięcej głosów otrzymała polonistka i katechetka Katarzyna Szałańska. Ona najszybciej zacznie dyrektorowanie, bo z powodu nierozstrzygnięcia pierwszego konkursu obecny dyrektor pełnił obowiązki, choć już mógł być na emeryturze.


  Wszystkie ważne


  W Szkole Podstawowej w Ogorzelinach Celestynie Krajewicz kończy się kadencja. Do konkursu na to stanowisko nie podszedł nikt inny i Krajewicz przez kolejne pięć lat będzie kierować podstawówką w Ogorzelinach.


  - Konkursy przebiegały spokojnie, każdy członek miał jeden głos i nikt się nie wstrzymał ani nie oddał nieważnego głosu - mówi Elżbieta Opiela, szefowa Gminnego zespołu Oświaty w Chojnicach. - Kandydaci byli dobrze przygotowani i mieli ciekawe koncepcje prowadzenia szkoły.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Pomorska.pl poleca

  Nowe grzechy - spowiedź należy uzupełnić [lista]

  Nowe grzechy - spowiedź należy uzupełnić [lista]

  Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2016

  Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2016

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!