Trzy panie z panem

  Trzy panie z panem

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W poniedziałek wybrano czterech dyrektorów szkół w gminie Chojnice. Wszędzie dyrektorami zostały osoby z grona pedagogicznego.

  Wuefista z humanistkami


  W Swornychgaciach, Nowej Cerkwi i w Sławęcinie konkursy odbyły się z powodu przejścia na emeryturę obecnych dyrektorów.


  W Zespole Szkół w Swornychgaciach z dwóch kandydatów więcej głosów 12-osobowej komisji uzyskał wuefista Zdzisław Bucław. Z kolei w Nowej Cerkwi z dwojga chętnych więcej głosów zdobyła nauczycielka historii Alicja Kamińska.


  W Gimnazjum w Sławęcinie o stanowisko po Krzysztofie Leńcu rywalizowało aż troje kandydatów, a najwięcej głosów otrzymała polonistka i katechetka Katarzyna Szałańska. Ona najszybciej zacznie dyrektorowanie, bo z powodu nierozstrzygnięcia pierwszego konkursu obecny dyrektor pełnił obowiązki, choć już mógł być na emeryturze.


  Wszystkie ważne


  W Szkole Podstawowej w Ogorzelinach Celestynie Krajewicz kończy się kadencja. Do konkursu na to stanowisko nie podszedł nikt inny i Krajewicz przez kolejne pięć lat będzie kierować podstawówką w Ogorzelinach.


  - Konkursy przebiegały spokojnie, każdy członek miał jeden głos i nikt się nie wstrzymał ani nie oddał nieważnego głosu - mówi Elżbieta Opiela, szefowa Gminnego zespołu Oświaty w Chojnicach. - Kandydaci byli dobrze przygotowani i mieli ciekawe koncepcje prowadzenia szkoły.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)