Zbyt bujna wiosna

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Młodzi ludzie z os. Kolejarz pytają, po co w Chojnicach stawia się znaki drogowe, skoro części z nich zupełnie nie widać. Domagają się też innych rozwiązań, by na osiedlu było bezpieczniej.

  Sprawdziliśmy. Natrafiliśmy na znak "ustąp pierwszeństwa", który ledwo wyłania się zza gałęzi.


  - Nie mieszkam na tym osiedlu - powiedział nam Tadeusz Rudnik, komendant Straży Miejskiej. - Trudno pamiętać, jak wyglądają znaki drogowe. Ale można to sprawdzić.


  Komendant natychmiast pojechał w teren i zgodził się z tym, że zieleń trzeba przyciąć. - Zrobimy to na pewno - zapewnił "Pomorską". - Przy okazji odnowimy też wyblakłe znaki.


  Nasi Czytelnicy zainteresowali się też, dlaczego do tej pory pomiędzy ulicami Kazimierza Jagiellończyka a Pomorską nie stoją słupki, które z powodu ruchu samochodów sugerowała postawić w tym miejscu komisja z ratusza. Młodzi ludzie pytają, czemu dotąd słupków nie ma. - W szkołach policjanci ruchu drogowego uczą nas przepisów, a w drodze do domu widzimy, że są łamane - mówią.


  Bardzo ich dziwi, że policja i Straż Miejska jeżdżą, ale nie zwracają uwagi na to, co trzeba zrobić, by było bezpieczniej. - Nasze rodzeństwo wyjechało do pracy w Unii Europejskiej i tam jest to nie do pomyślenia - dodają.


  Tadeusz Rudnik wyjaśnia: - Wniosek wpłynął do ratusza w marcu ubiegłego roku. Nie był podpisany. Konsultowaliśmy sprawę z samorządem osiedlowym, ale opinia była negatywna. Nie było komu odpowiedzieć, więc sprawa poszła ad acta.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak