Szesnastoletnie kajaki

  Szesnastoletnie kajaki

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Na sesji radni przyjęli do wiadomości ofertę turystyczną i kulturalną gminy w sezonie letnim. Z wyjątkiem dwóch nikt nie podjął dyskusji o stanie przygotowań samorządu.

  Kajaki drugiej młodości


  Informacja w materiałach źródłowych miała trzy strony. Dodatkowo radni mieli okazję przejrzeć wykaz imprez kulturalnych od czerwca do września. Są informacje o Czersku, Łęgu, Zaporze Mylof, Ostrowitem, Odrach, Wojtalu, Wiecku i akwedukcie w Fojutowie. Radny Zbigniew Buława zarzucił, że w podsumowaniu stanu przygotowań do lata są nieaktualne informacje, ściągnięte z ubiegłorocznych.


  - Tu nie ma aktualnych danych - mówił radny.

  - Jest informacja o kajakach z ośrodka kultury, tyle że nie wspomina się, że mają już szesnaście lat i wcale by ich nie było, gdyby nie ówczesny burmistrz Krzysztof Gogolewski. Jeżeli uważacie, że teraz te kajaki są dobre, to gratuluję dobrego samopoczucia.


  Kilka minut o turystach


  Wiceburmistrz Jan Gliszczyński polemizował. Stwierdził, że opracowanie o ofercie dla turystów przygotowano od nowa i było aktualizowane. Ani on, ani nikt inny nie odniósł się natomiast do zarzutów o stanie kajaków.


  Maciej Nawrot zwrócił uwagę, że kajakarze, wjeżdżając do Rytla, powinni wiedzieć, gdzie właśnie są. - Należałoby ustawić tablicę z informacją - powiedział.


  Turystyce w gminie poświęcono kilka minut. A szkoda, gmina w centrum Borów Tucholskich z pewnością ma wiele do zaoferowania. Trzeba się jedynie zastanowić, co należy zaproponować, by w wakacje ściągnąć do miasta i wsi jak najwięcej turystów. Coroczna informacja do wglądu dla radnych nie wystarczy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)