Szesnastoletnie kajaki

  Szesnastoletnie kajaki

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Na sesji radni przyjęli do wiadomości ofertę turystyczną i kulturalną gminy w sezonie letnim. Z wyjątkiem dwóch nikt nie podjął dyskusji o stanie przygotowań samorządu.

  Kajaki drugiej młodości


  Informacja w materiałach źródłowych miała trzy strony. Dodatkowo radni mieli okazję przejrzeć wykaz imprez kulturalnych od czerwca do września. Są informacje o Czersku, Łęgu, Zaporze Mylof, Ostrowitem, Odrach, Wojtalu, Wiecku i akwedukcie w Fojutowie. Radny Zbigniew Buława zarzucił, że w podsumowaniu stanu przygotowań do lata są nieaktualne informacje, ściągnięte z ubiegłorocznych.


  - Tu nie ma aktualnych danych - mówił radny.

  - Jest informacja o kajakach z ośrodka kultury, tyle że nie wspomina się, że mają już szesnaście lat i wcale by ich nie było, gdyby nie ówczesny burmistrz Krzysztof Gogolewski. Jeżeli uważacie, że teraz te kajaki są dobre, to gratuluję dobrego samopoczucia.


  Kilka minut o turystach


  Wiceburmistrz Jan Gliszczyński polemizował. Stwierdził, że opracowanie o ofercie dla turystów przygotowano od nowa i było aktualizowane. Ani on, ani nikt inny nie odniósł się natomiast do zarzutów o stanie kajaków.


  Maciej Nawrot zwrócił uwagę, że kajakarze, wjeżdżając do Rytla, powinni wiedzieć, gdzie właśnie są. - Należałoby ustawić tablicę z informacją - powiedział.


  Turystyce w gminie poświęcono kilka minut. A szkoda, gmina w centrum Borów Tucholskich z pewnością ma wiele do zaoferowania. Trzeba się jedynie zastanowić, co należy zaproponować, by w wakacje ściągnąć do miasta i wsi jak najwięcej turystów. Coroczna informacja do wglądu dla radnych nie wystarczy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Pomorska.pl poleca

  Nowe grzechy - spowiedź należy uzupełnić [lista]

  Nowe grzechy - spowiedź należy uzupełnić [lista]

  Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2016

  Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2016

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!