Odjechał volkswagenem

  Odjechał volkswagenem

  Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W poniedziałek po południu mieszkańcy Dębnicy zgłosili zaginięcie proboszcza. Wczoraj biskup powołał w parafii nowego duszpasterza.

  Na plebanii nie było śladów włamania, nie było też żadnej kartki od proboszcza. - Co się stało? - dociekali parafianie. Zaniepokojeni faktem, że proboszcz Piotr Tomaszewski nie odprawił w niedzielę mszy w Dębnicy i Mosinach, chcieli zajrzeć do budynku, ale nie mieli klucza. Proboszcz nikomu nie mówił, że wyjeżdża, nie zostawił też prawdopodobnie żadnej wiadomości zwierzchnikom.


  Patrol nie znalazł śladów włamania, a policjanci zwrócili się do dziekana Edmunda Kolanda o zgodę na wejście do plebanii.

  Policja i strażacy dostali się do budynku przez okienko w kotłowni. - Wewnątrz także nie było śladów włamania ani walki - mówi Marek Szulc, rzecznik prasowy człuchowskiej policji. - Wiadomo jedynie, że ksiądz odjechał niebieskim volkswagenem o numerach rejestracyjnych CSW 99 FM. Prosimy osoby, które widziały taki wóz, o kontakt z policją.


  Jak się dowiedzieliśmy, policjanci otrzymali sygnały, że ksiądz może przebywać w województwie pomorskim, jego komórka jednak nie odpowiada.


  Nie wiadomo, co stało się z proboszczem, którego tak niedawno żarliwie bronili wierni, gdy biskup chciał go przenieść do innej parafii. Rzecznik kurii diecezjalnej nie chciał wypowiadać się na temat tajemniczego zniknięcia. - Biskup powołał nowego proboszcza. Jest nim ksiądz Andrzej Wierzchowski, wikariusz z parafii św. Jakuba w Człuchowie - powiedział "Pomorskiej" ks. Ireneusz Smagliński. - Proszę wybaczyć, ale nie będę się wypowiadał na ten temat.


  Wczoraj ks. Wierzchowski odebrał dekret, nie wiadomo, kiedy obejmie obowiązki. Po południu policja nadal szukała ks. Tomaszewskiego.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!