Z dymkiem przy Orle

  Z dymkiem przy Orle

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czytelnik jest oburzony, że burmistrz Finster podczas uroczystości trzeciomajowych palił papierosa. Zwrócił mu nawet uwagę, że się narkotyzuje i daje młodzieży zły przykład.

  Reklama dla młodzieży


  - Pedagodzy zwracają uczniom uwagę, że palenie szkodzi zdrowiu, mówią też o tym liczne autorytety medyczne - mówi Czytelnik. - Tymczasem burmistrz, też pedagog, podczas składania kwiatów pod pomnikiem Orła Białego tak demonstracyjnie reklamował papierosy. Palił trochę dalej od pomnika, gdy inne delegacje składały jeszcze kwiaty. Dawał zły przykład obecnej tam młodzieży, na co osobiście zwróciłem mu uwagę.


  O wyjaśnienie poprosiliśmy burmistrza.

  Przyznał, że rzeczywiście zdarzenie miało miejsce, ale pytanie "Pomorskiej" bardzo go wzburzyło. Stwierdził, że gazeta nie powinna opisywać sytuacji, bo zahacza ona o jego prywatność. - Złożyliśmy kwiaty jako druga delegacja - relacjonuje. - Następnie odszedłem z profesorem Daszkiewiczem i wiceburmistrzem Pokrzywnickim za przystanek, stanęliśmy naprzeciwko cmentarza, przy popielniczce i zapaliliśmy papierosy.


  Bezczelna uwaga


  Burmistrz mówi, że mieli do omówienia ważną sprawę, związaną z organizacją czerwcowego dyktanda. - Składanie kwiatów jeszcze trwało i mieliśmy dwadzieścia minut do czasu uformowania pochodu - kontynuuje burmistrz. - W pewnym momencie, ni z gruchy, ni z pietruchy podszedł pan, i w ogóle nie przedstawiając się, bezczelnie zwrócił mi uwagę, że się narkotyzujemy i dajemy zły przykład młodzieży.


  Burmistrz jest oburzony, uważa zachowanie starszego człowieka za niewłaściwe. - To była przerwa, nie szliśmy w pochodzie z papierosem, dodam jeszcze, że niedopałek wyrzuciłem do popielniczki - podkreśla.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!