Przerwane życie

  Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rodzina zmarłej po porodzie człuchowianki złożyła doniesienie do prokuratury<i>. - Ponad dwadzieścia lat pracowałam w szpitalu, ale w szoku nie mogłam znaleźć OIOM-u </i>- mówi Halina Rosiecka, matka zmarłej Iwony. <i>- Kto odpowie za śmierć mojej córki? Ona dopiero zaczynała życie.

  21-letnia dziewczyna zmarła w sobotę dwa dni po porodzie w człuchowskim szpitalu. Po krwotoku przewieziono ją na OIOM, gdzie zatrzymała się akcja serca.


  - Zaufała swojemu lekarzowi, wierzyła, że wszystko będzie dobrze - mówi pogrążona w żałobie matka tragicznie zmarłej Iwony Leciejewskiej. - Czekali na to dziecko i byli bardzo szczęśliwi. Ja swoją obrączkę złożyłam na ołtarzu w podzięce, że córka ma tak dobrego męża. Dobrali się, kształcili, chcieli razem żyć.


  Po śmierci Iwony Leciejewskiej rodzina złożyła doniesienie do prokuratury. Bliscy nie mogą zrozumieć, że w XXI wieku w szpitalu po porodzie umiera młoda matka.


  - Córka była zdrowa, w ciąży nie miała kłopotów - mówi pani Halina. - Nie zostawimy tego. Chcemy, żeby prokurator sprawdził, co było przyczyną śmierci. Ona miała dopiero 21 lat. Nie chorowała, czuła się dobrze.


  Jak się dowiedzieliśmy, wykonano już sekcję zwłok. Nie jest to pierwszy przypadek śmierci młodej matki w człuchowskim szpitalu. Trzy lata temu pisaliśmy o Marzenie Sz. z gminy Przechlewo, która także zmarła po porodzie w wyniku krwotoku.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!