Ekstazy na każdej dyskotece

  Ekstazy na każdej dyskotece

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czerscy radni przyjęli gminne programy przeciwdziałania przemocy w rodzinie i narkomanii.

  Rodziny w kłopocie


  Oba programy będą obowiązywały w tym roku. Znalazły się w nich informacje o liczbie przypadków przemocy oraz narkomanii w mieście i gminie.


  I tak, w poprzednim roku było aż 45 interwencji domowych związanych z przemocą. Założono też aż 75 tzw. "niebieskich kart". W punkcie informacyjno-konsultacyjnym udzielono 75 porad. W gminie od ub. r. działa grupa wczesnej interwencji kryzysowej. Pracują w niej prawnik, policjant, psycholog, pracownik socjalny, kuratorzy oraz pedagodzy szkolni. Do ich zadań należy zapewnienie wszechstronnej opieki ofiarom przemocy domowej.


  W ub. r w Czersku policjanci ujawnili cztery przypadki posiadania środków odurzających. Jedna osoba była z gminy, a pozostałe spoza.


  W każdej dyskotece


  Komendant Sławomir Janicki obserwuje tendencję wzrostową. Z roku na rok ujawnianych jest więcej przypadków - Nie znamy skali przestępstw, ale sądzę, że jest duża - mówi. - Młodzież twierdzi, że w każdej dyskotece można dostać narkotyki. Trzeba tylko wiedzieć, kto je ma.


  Jeden z przypadków stwierdzono w szkole, jeden w domu, a pozostałe w lokalach gastronomicznych. Opiekę nad osobami mającymi kontakt z narkotykami sprawuje punkty konsultacyjny w Ośrodku Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czersku.


  Dzięki podsumowaniu ub. r. wiadomo, że było dziewięć specjalistycznych konsultacji indywidualnych z pacjentem, siedem specjalistycznych konsultacji rodzinnych i pięć rozmów telefonicznych.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!