Becikowym ponad podziałami

  Becikowym ponad podziałami

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Za kilka miesięcy wybory samorządowe. Przyszli rodzice mają prawie jak w banku, że dostaną w prezencie samorządowe becikowe. To wniosek Ligi Polskich Rodzin, ale niewykluczone że i Czerskie Forum Samorządowe będzie za.

  O propozycji Ligi Polskich Rodzin już pisaliśmy. Jacek Grzelak dowodził niedawno, że gminę stać na taki wydatek. Przekonywał, że w ciągu roku w gminie rodzi się około 150 dzieci. Gdyby przyjąć, że rodzice otrzymywaliby 200-300 zł, to dla budżetu gminy nie byłaby to zawrotna suma.


  Chcą jak najszybciej


  Na czwartkowej sesji temat podniósł radny Ligi Polskich Rodzin Henryk Sumionka.

  Chciał, by radni zajęli się becikowym w przyszłą środę. Przewodniczący Krzysztof Sękielewski zwołał już sesję Rady Miejskiej, dlatego też radny Sumionka wnioskował, by do programu obrad dołączyć projekt uchwały o becikowym dla mam i tatusiów. Mimo że nikt na sesji nie opowiedział się przeciwko pomysłowi, to ostatecznie stanęło na tym, że w ciągu tygodnia trudno będzie wykonać analizę i zebrać dane. - Trzeba sprawdzić, ile osób dotyczyłaby uchwała - przekonywał przewodniczący Krzysztof Sękielewski. - Dodatkowo trzeba ustalić, jaka to miałaby być kwota.


  Do 18 roku życia?


  - Rzeczywiście, to bardzo ważny temat - stwierdził Ireneusz Bojanowski, wiceprzewodniczący Rady. - Ale to nie jest tak nagląca sprawa, można ją przełożyć na kolejną sesję.


  Radny Krzysztof Gogolewski zażartował, czy samorząd będzie płacił becikowe co miesiąc do 18 roku życia.


  Sumionka chciałby, by projekt uchwały wniósł pod obrady burmistrz Marek Jankowski. Ten, biorąc udział w dyskusji, nie wypowiedział się negatywnie o propozycji. Stwierdził jedynie, że nie wystarczy przegłosować uchwały, ale także jednocześnie należy dokonać zmian w budżecie i znaleźć pieniądze.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!