Blisko do San Francisco

  Blisko do San Francisco

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Blisko do San Francisco

  ©Aleksander Knitter

  Wczoraj okazało się, że starosta Marek Buza nuci, nie wiadomo, czy przy goleniu, w każdym razie przebój duetu Golec Orkiestra o tym, że jest ściernisko, ale będzie San Francisco. Tak jak się to stało w Zespole Szkół Specjalnych.
  Blisko do San Francisco

  ©Aleksander Knitter

       Dzieciaki cieszą się tam z nowej sali gimnastycznej, którą w ekspresowym tempie postawiła firma "Wysoccy", a wczoraj podziwiali zaproszeni na oficjalne otwarcie goście. - Wygraliśmy wyścig z czasem i z przeciwnościami - mówił starosta. - Mamy obiekt na miarę XXI wieku. Chcemy, żeby niepełnosprawni uczniowie czuli się tu pełnoprawnymi obywatelami Europy.
       
  - Tu faktycznie jeszcze niedawno było ściernisko - nawiązała do słów starosty dyrektorka Barbara Biesek. - Rosły chwasty i nie wierzyliśmy, że obietnice się spełnią. Teraz dziękujemy za olimpijskie tempo i tak świetny efekt.
       
  Baloniki jak fajerwerki
       
  Uczniowie wręczyli przedstawicielom starostwa ogromną laurkę, bo podpisali się na niej wszyscy. Potem była kolejka do mikrofonu, a samorządowcy z województwa i powiatu oraz dyrektorzy szkół nie tylko gratulowali, ale wręczali też prezenty, na ogół piłki i inne sportowe akcesoria. Salę poświęcił ks. prałat Aleksander Kłos, zaś przecięcie wstęgi przypieczętowało oficjalne otwarcie sali. Widomym symbolem, że chwila jest radosna, było sfrunięcie z sufitu kolorowych baloników, które pękały niczym fajerwerki.
       Integracyjny wąż
       
  Na koniec uczniowie pokazali, co potrafią. Tańczyli, śpiewali, wykonywali ćwiczenia gimnastyczne, grali w tenisa stołowego, w siatkę czy kosza. Była nawet minirywalizacja przewodniczącej Rady Powiatu Reginy Szymańskiej i członka zarządu Andrzeja Gąsiorowskiego z uczniami w rzutach do kosza, w której ci ostatni nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Szkoła chwaliła się utalentowanymi i utytułowanymi kajakarzami - Karoliną Kamińską, Tomkiem Kąkolewskim i Iwoną Salwą. Ta część imprezy doprowadziła do prawdziwej integracji na parkiecie, bo we wspólnym tanecznym wężu wymieszali się wszyscy - odświętnie ubrane panie i panowie w garniturach oraz dzieciaki w sportowych koszulkach. Było kolorowo i wesoło. Oby przez cały czas.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Co Tadeusz Rydzyk sprzedaje w swoim sklepie? [zdjęcia]

  Co Tadeusz Rydzyk sprzedaje w swoim sklepie? [zdjęcia]

  Koronowo z lotu ptaka [zdjęcia i wideo z drona]

  Koronowo z lotu ptaka [zdjęcia i wideo z drona]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)