Za drogie i w ogóle po co nam coś takiego?

  Za drogie i w ogóle po co nam coś takiego?

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wydawałoby się, że już zaklepane kolumny, które mają być znakiem unijnej przebudowy ul. Bytowskiej, nikogo już nie drażnią, a jednak. Część radnych krytykuje, że szkoda na nie pieniędzy.
       Serię pytań miał na ostatniej sesji radny Piotr Eichler, który dociekał, po co trzeba dopłacać z budżetu ponad 32 tys. zł na to dzieło i dlaczego w ogóle miasto się tym zajmuje, skoro koalicja rządzącą Chojnicami uznała wcześniej, że nie ma to większego sensu. Radny chciał także wiedzieć, czy udział w powstawaniu rzeźb posadowionych na kolumnach będą mieli ratuszowi urzędnicy - Andrzej Ciemiński i Zbigniew Januszewski.
       Zrzutka
       
  - To nowatorska koncepcja, która bardzo się spodobała w Gdańsku - bronił burmistrz Arseniusz Finster. - Nikt czegoś takiego nie robił, wszędzie są takie same w szybkim tempie rdzewiejące tablice, a my będziemy mieli trzy kolumny z orłem, bratem kurkowym i żaglówką. Były konsultacje i wiadomo, że brakujące pieniądze wyłożą solidarnie wszyscy zainteresowani - od wójta, przez starostę, miasto i Zarząd Dróg Wojewódzkich.
       
  Na początku dyskusji o oznakowaniu unijnej przebudowy była jednak mowa o tym, że wystarczy 50 tys. zł na ten cel, które i tak Unia przeznacza na promocję. Ewentualna dokładka miała być nieznaczna, tymczasem okazało się, że każdy z uczestników tej inwestycji musi dołożyć po 32,5 tys. zł. Tym samym koszt całości wyniesie ponad 180 tys. zł.
       Lepiej łatać dziury
       
  - Ja oczywiście ubolewam, że musimy dołożyć aż tyle - mówił burmistrz. - Nie wzięliśmy pod uwagę, że trochę będą kosztować badania geologiczne i fundamentowanie pod kolumny.
       
  - Po co to w ogóle robić - zastanawiał się lider WFS, Andrzej Mielke. - Jest tyle dziur w mieście, tyle napraw po zimie czeka, każdy pieniądz się liczy. Czy nie możemy zostać przy tablicach, tak jak inni?
       
  Rada była innego zdania i odrzuciła pomysł, by zamiast stawiać kolumny, łatać w Chojnicach dziury.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak