Klubowicze z pośredniaka

  Klubowicze z pośredniaka

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kluby pracy znów wracają do łask. Powodzeniem cieszą się zajęcia proponowane przez nowo otwarty czerski klub. Kto wie, czy nie warto pokusić się o podobny w Brusach?
       W Powiatowym Urzędzie Pracy podkreślają, że każdy uczestnik Klubu Pracy poznaje ludzi, którzy mieli lub mają takie same problemy. Dzięki ich doświadczeniu, pomocy i wsparciu udaje się im rozwiązywać problemy.
       Czerszczanie w ofensywie
       
  - Klub pracy może pomóc osobie bezrobotnej zmienić postawę wobec siebie i sytuacji, w której się znajduje - uważa Wojciech Adamowicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chojnicach. - Może też pomóc inaczej spojrzeć na przeszkody, które do tej pory wydawały się nie do pokonania.
       
  W styczniu zaczęły się zajęcia w czerskim Klubie Pracy. Pierwsze trwały od 9 do 27 stycznia. W szkoleniu uczestniczyło siedem kobiet, cztery z nich nie przekroczyły 25 roku życia. Jedna z nich ma wykształcenia podstawowe, trzy zawodowe, a pozostały mają ukończone szkołę średnią. Dwie z nich, zaraz po ukończeniu zajęć, podjęły zatrudnienie. Teraz spotyka się ośmioosobowa grupa, a na marcowe zajęcia nie ma już miejsc. - Zapisy jednak dalej trwają, chętni z Czerska i okolic mogą zgłaszać się w punkcie obsługi bezrobotnych w Czersku - mówi Adamowicz.
       Wartościowa ankieta
       
  W chojnickim klubie pracy w ub.r. odbyły się cztery Kluby Pracy. Wzięło w nich udział 26 kobiet i pięciu mężczyzn. Byli to głównie młodzi, do 25 roku życia. 71 proc. z nich posiadało wykształcenie średnie zawodowe, a jedna miała ukończone studia wyższe. Po ukończeniu zajęć uczestników poproszono o wypełnienie ankiety. Zgodnie stwierdzili, że oprócz praktycznych umiejętności, zdobyli większą pewność siebie. Napisali, że wzrosło ich poczucie wartości. Zaobserwowali u siebie motywację do aktywniejszego poszukiwania pracy, a także chęć zdobywania dodatkowych kwalifikacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!