Podliczą co do szprychy

  Podliczą co do szprychy

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trwają już prawie ostatnie obróbki statutu powstającej fundacji międzynarodowej "Serce", która ma się zajmować w Chojnicach działalnością humanitarną. Teraz nadszedł czas kompletowania listy fundatorów.
       Fundacja "Serce" ma się narodzić z przekształcenia Fundacji dla Zdrowia, z pewnością dotychczasowi fundatorzy pozostaną w składzie nowego podmiotu. Inicjatorzy przekształcenia prowadzą teraz konsultacje w celu pozyskania kolejnych chętnych do wejścia w skład fundacji.
       Czy się przyłączą
       
  Jutro w ratuszu planowane jest spotkanie z zarządem stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum, które powstało po odejściu części personelu medycznego i pielęgniarskiego z NZOZ "Medicor" Barbary Bonny. Jeszcze nie wiadomo, czy Towarzystwo zdecyduje się przyłączyć do międzynarodowej fundacji, bo ostatecznej deklaracji w tym względzie nie ma.
       Do 10 marca zakładana jest praca nad statutem, po poprawkach wprowadzonych przez partnerów przedsięwzięcia. 12 marca - już gotowy statut pojedzie do Holandii. Zawiezie go tam delegacja z Chojnic. Holendrzy i być może Niemcy mają być także członkami fundacji, bo dzięki ich darom możliwa będzie humanitarna działalność.
       Podliczą i przekażą
       
  - To, co do tej pory dostaliśmy od Holendrów, będzie pieczołowicie zinwentaryzowane - zapowiada burmistrz Arseniusz Finster. - Przekażemy to mienie fundacji "Serce" co do szprychy.
       
  Do szprychy dlatego, że w darze chojniczanie dostają od kilku lat wózki inwalidzkie, które są dobrodziejstwem dla niepełnosprawnych mieszkańców.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak