Żona dźwiga ciężar

  Żona dźwiga ciężar

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Marzena Biesek, żona tragicznie zmarłego w Katowicach Mieczysława Bieska, będzie przez miesiąc sprzątać ulice. Kobieta przystała na tymczasową propozycję burmistrza. </i>
       Prace rozpocznie od pierwszego marca. Dostała właśnie skierowanie na badania zdrowotne.
       Być wśród ludzi
       
  - Jestem wdzięczna i za tę propozycję - mówi "Pomorskiej" Marzena Biesek. - Chcę pracować, dzieci wychodzą do szkoły, a ja nie jestem w stanie sama siedzieć w domu.
       
  Wdowa nie ukrywa jednak, że chciałaby mieć stałą pracę. Miesiąc szybko minie. - Mam wykształcenie średnie, a od września uczę się w dwuletnim policealnym studium informatycznym w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Człuchowie - opowiada.
       Ostatnio nie pracowała, na rodzinę zarabiał mąż. Teraz go jednak zabrakło i wieloletni ciężar wychowania i wykształcenia dwóch córek musi wziąć na siebie pani Marzena.
       Kiedyś już pracowała
       
  Wcześniej imała się różnych zajęć. Była dyżurną ruchu, przez dziesięć lat pracowała w biurach PSS "Społem", była też księgową w jednej z czerskich firm drzewnych. Burmistrz Marek Jankowski powiedział kobiecie, że nie chciałby, by ewentualna praca utrudniłaby jej pozyskanie renty specjalnej. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rodzina ją otrzyma. Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej trafiło pismo z Kancelarii Prezydenta z zapytaniem, czy rodzina Biesków chce, by reprezentować ich interesy w tym zakresie. - Zgodziłam się, ale nie wiem, jak to będzie wyglądało w praktyce - mówi czerszczanka.
       
  Będziemy śledzić losy Marzeny Biesek i jej córek - Aleksandry i Magdaleny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!