Dłuuuga lista przewinień

  Dłuuuga lista przewinień

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przegląd stanu technicznego szkół i ośrodków kultury konieczny był od dawna. Tak wynika chociażby ze wstępnych ustaleń doraźnej komisji. Braków i zaniedbań jest sporo.
       Komisja spotka się dziś i podsumuje pracę. Protokołu można spodziewać się jutro.
       Przemyślenia i pieniądze
       
  Jednym z członków komisji był Edmunt Krut, naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego Urzędu Miejskiego. - Mamy wiele przemyśleń - mówi "Pomorskiej". - Jedno jest pewno - dobrze się stało, że jeździliśmy i wszystko dokładnie kontrolowaliśmy.
       
  By wnioski komisji nie pozostały jedynie na papierze, potrzebne będą pieniądze. Remonty i naprawy słono kosztują. - Choć w wielu przypadkach wystarczy lepsza organizacja pracy administracji - uważa Krut. - Są zaniedbania typowo porządkowe i dyrektorzy placówek powinni wziąć sobie pewne rady głęboko do serca.
       
  Niebezpieczna szkoła
       
  Wiele uwagi urzędników zajmuje teraz Szkoła Podstawowa w Rytlu. W kilku miejscach są spore pęknięcia. I to od trzydziestu lat. 17 i 18 stycznia szkołę kontrolowała Państwowa Inspekcja Pracy. Stwierdziła dwu-trzycentymetrowe pęknięcia na szerokości od półtora do dwóch metrów. Kontrolerzy uznali, że stanowią poważne zagrożenie dla uczniów i nauczycieli i zawiadomili powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. - Inspektor zapowiedział swą wizytę na piątek - informuje Krut. - Dyrektor szkoły Józef Narloch skontaktował z ekspertami z Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, przesłał im zdjęcia i materiały i poprosił o sporządzenie ekspertyzy.
       
  Wkrótce bydgoszczanie przyjadą do Rytla i doradzą, co należy zrobić.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!