Klose na zwrotnicy

  Klose na zwrotnicy

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W czwartek odbędzie się zgromadzenie wspólników "Klose". Zdecydują o odwołaniu z funkcji prezesa czerskiej fabryki Petera Wollschlaegera. To czysta formalność.
       - Odchodzę - mówi "Pomorskiej" Peter Wollschlaeger. - Właściciele, grupa Steinhoff, podjęła już decyzję.
       
  Niemiec prezesem
       
  Udziałowcy uznali, że nadszedł czas na zmiany i restrukturyzację. Chcą, by czerska spółka była lepiej zarządzana, życzą też sobie ograniczenia kosztów. - Znalazłem pracę w Warszawie, będzie to dla mnie kolejne zawodowe wyzwanie - wyjawia Wollschlaeger.
       Znany jest już następca prezesa. Będzie nim Niemiec, Thomas Moeller, od lipca jest członkiem zarządu w firmie. Dotąd był prezesem Goleniowskiej Fabryki Mebli, która również jest pod kontrolą grupy Steinhoff. Prezes będzie zarządzał również zakładami w Nowem i Gościcinie, i to właśnie tam będzie się można go najczęściej zastać. Właściciele żądają większej koncentracji. Do Czerska będzie zaglądał od czasu do czasu.
       Bez zagrożenia
       
  - Mogę jednoznacznie powiedzieć, nie grozi zmiana lokalizacji fabryki - mówi ustępujący prezes. - Pogłoski o przenosinach do Chin są niedorzeczne.
       
  Niewykluczone, że część pracowników otrzyma propozycję pracy w Nowem. Od nich będzie zależeć, czy będą mieli pracę. - Jestem dobrej myśli - mówi Wollschlaeger. - Nie będzie istotnych zmian, to tylko strach ma wielkie oczy.
       
  Dowiedzieliśmy się, że pracuje zespół, który robi analizy prawno-organizacyjne. Niewykluczone, że część prac o charakterze administracyjnym wykonywana będzie w Nowem. Prezes twierdzi jednak, że nie jest prawdą informacja o likwidacji biur.
       Moeller, mimo że od dziesięciu lat jest w Polsce, nie posługuje się polskim. Kadra zarządzająca zna jednak ten język, więc nie będzie problemów z porozumiewaniem się z nowym prezesem. W Czersku dalej będzie pracować dyrektor Gerard Jóźwiak. Będą też prokurenci, czyli osoby upoważnione do reprezentowania spółki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak