Pozwól przejść

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prawo i Sprawiedliwość zabiera głos o rozwiązaniach komunikacyjnych w centrum miasta. Działacze mówią, że nadszedł czas, by powiedzieć "Stop. Dość Ofiar".
       Bezcenne życie
       
  - Statystyki policyjne dowodzą, że nie można bezpiecznie przejść przez drogę krajową nr 22 w Czersku na ul. Chojnickiej, Kościuszki i Starogardzkiej - mówi Henryk Mollin z Prawa i Sprawiedliwości. - Najniebezpieczniejszym odcinkiem jest ul. Kościuszki. Życie ludzkie jest bezcenne i dlatego należy uczynić wszystko, aby rozwiązać ten problem.
       
  Komitet występuje do urzędów i organizacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo z autorskim projektem "Pozwól przejść".
       I tak według PiS na skrzyżowaniu ulic Chojnickiej, Kościuszki, Lipowej i Starego Urzędu powinny znajdować się tzw. "światła inteligentne, to znaczy ograniczające prędkość i dające uprzywilejowanie na "berlince".
       Postulaty do spełnienia?
       
  PiS postuluje też o pozostawienie świateł przy gimnazjum, natomiast przy ul. Ostrowskiego chciałby świateł włączanych przez pieszych. Światła inteligentne miałyby też być na skrzyżowaniu ulicy Starogardzkiej i Targowej. Wnioskodawcy proponują stacjonarne fotoradary ze strony Chojnic i Starogardu. - Środki z nałożonych kar przeznaczyć w całości na budowę ścieżek rowerowych i inne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo - wnosi Mollin. - Nie zgadzamy się z projektem drogowców, by po ul. Dworcowej, następne przejście znajdowało się dopiero przy ul. Szkolnej
       
  PiS uważa, że ma poparcie policji i prosi burmistrza o skierowanie uwag do GDDKiA. Sprawa jest pilna, bo są szanse na remont Kościuszki od Rzemieślniczej do Królowej Jadwigi w przyszłym roku.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!