Nikt nie był przeciw

  Nikt nie był przeciw

  (em)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Radni jednogłośnie przyjęli budżet.
       Wydatki będą wynosić ponad 30 mln zł, zaś dochody skalkulowano na ponad 26 mln zł. Na inwestycje pójdzie 8 mln 322 tys. zł, czyli ponad 27 proc. budżetu. Było to możliwe dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych. Budżet jest rekordowy w historii Brus.
       Wiele z inwestycji to kontynuacja tego, co zostało rozpoczęte w ubiegłym roku. Na przykład budowa ulic w Brusach czy budowa kanalizacji w Leśnie.
  Najważniejsze wydatki są właśnie związane z tymi inwestycjami. Ważnym zadaniem, finansowanym z funduszy strukturalnych, będzie modernizacja świetlic w Kosobudach i Czyczkowach. Planowana jest także modernizacja ul. Gdańskiej oraz Wojska Polskiego i Armii Krajowej, gdzie ma powstać rondo.
       Sypną na auto
       
  W planach zapisano też budowę wodociągu w Lubni, Lamku, Główczewicach i Leśnie, modernizację drogi Kosobudy - Broda - Rudziny, budowę kanalizacji deszczowej w Zalesiu i dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego do likwidacji skażeń chemicznych.
       Najwięcej na oświatę
       
  Z wydatków stałych najwięcej pochłonie oświata, bo aż ponad 11 mln zł, sporo gmina przeznaczy na opiekę społeczną - 4,7 mln zł. Na konkursy grantowe związane z kulturą i sztuką gmina chce przeznaczyć ponad 100 tys. zł.
       Jak podkreśla burmistrz Jerzy Fijas, teraz w budżecie przyszła pora na drogi, które dostaną największe wsparcie. Kanalizacja i wodociągi w wielu miejscowościach już są, a z drogami i ulicami nadal nie jest najlepiej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!