Pięćdziesięciu szczęśliwych

  Pięćdziesięciu szczęśliwych

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  52 bezrobotnych po 50 roku życia znalazło pracę. Stało się tak, bo uczestniczyli w realizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Chojnicach programie "Powrót do kariery".
       Pełni sił i energii
       
  Powiatowy Urząd Pracy otrzymał środki z Ministerstwa Gospodarki i Pracy. Wśród 11 urzędów zakwalifikował się także chojnicki pośredniak.
       Dzięki 485 tys. zł, wysiłkowi zaangażowanych ludzi i pracodawców zatrudnienie znalazło ponad 50 bezrobotnych, wśród nich 14 kobiet. 41 chojniczan, trzech mieszkańców z gminy Chojnice, pięciu czerszczan i trzech bruszan nie musi się już martwić o przyszłość.
       Wiadomo, że sytuacja bezrobotnych po 50 roku życia nie jest łatwa. Na koniec 2004 zarejestrowanych było 1 tys. 205 takich osób. Stanowili 11,9 proc. ogółu bezrobotnych. Większość pozostawała bez pracy od ponad dwunastu miesięcy, a 45 proc. ponad dwa lata.
       Stolarze, sprzedawcy ...
       
  W warsztatach aktywnego poszukiwania pracy prowadzonych przez liderów uczestniczyło 106 osób. Bezrobotni spotykali się w Chojnicach, Czersku i Brusach. Chęć udziału w programie wyraziło 51 firm, z czego ostatecznie przystąpiło 27 zakładów. Najwięcej, bo 15 osób, znalazło zatrudnienie w "Gabi Meble", ale pracę dały też mniejsze firmy.
       Renata Ufnal jest z wykształcenia ekonomistką, nigdy wcześniej nie pracowała w zakładzie stolarskim, jednak szybko zaaklimatyzowała się w nowej pracy. Jerzy Ufnowski z Czerska nie miał pracy od czterech lat, a znalazł ją w Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska". - Dodatkowym atutem jest dla mnie to, że nauczyłem się ossługi komputera - mówi.
       Komfortowo i bezpiecznie
       
  Krystyna Głomska pracuje w Urzędzie Miejskim w Chojnicach. - Przez dwa i pół roku bezskutecznie szukałam pracy - opowiada. - Obecnie czuję się komfortowo. Wzrosło moje poczucie wartości, i mam nadzieję, że dzięki pracy w ramach tego programu osiągnę wymagany okres pracy do uzyskania stałych świadczeń.
       
  Wielu zatrudnionych pięćdziesięciolatków jest szczęśliwych tym bardziej, że pracy nie mieli już od wielu lat. Byli i tacy, którzy nie pracowali pięć, siedem, a nawet dziewięć lat.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!