Szpital kupi trumienki

  Szpital kupi trumienki

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Z wnioskiem o wybudowanie grobowca martwo narodzonych płodów wystąpił na sesji Rady Miejskiej Leszek Bonna, dyrektor szpitala. Wszyscy byli za, tylko jeden radny wstrzymał się od głosu.
       - Chodzi o to, by na cmentarzu znalazło się specjalnie wyznaczone miejsce, gdzie mogłyby się odbywać takie pochówki - uzasadniał Leszek Bonna. - Konsultowałem z burmistrzem, z proboszczem bazyliki i zarządcą cmentarza, jesteśmy zdani, że trzeba zadbać o godny pochówek.
       Nie będą spalać
       
  Dyrektor zapewnił, że dotychczasowa praktyka - spalania płodów - jest zgodna z prawem.
  Kłóci się jednak z poglądem Kościoła, a w szpitalu doszli do wniosku, że trzeba go uszanować. W roku martwych urodzeń jest w szpitalu kilkanaście, wybudowanie grobowca zapewniłoby jego wykorzystywanie przez ok. 20 lat. Szpital kupi trumienki, ks. dziekan Dawidowski otoczy miejsce religijnym kultem, zaś przedsiębiorca pogrzebowy deklaruje bezpłatne pochówki.
       Symboliczny jest
       
  Dyskusji o wniosku nie było, radni zastanawiali się tylko, na którym cmentarzu umieścić grobowiec. Sławomir Rząska podkreślił, że w grę wchodzi tylko cmentarz parafialny, z racji że symboliczny grób dziecka nienarodzonego już tam jest, zaś jego kolega z Wyborczego Forum Samorządowego Zdzisław Januszewski dodał, iż to właśnie na ten cmentarz docierają Marsze dla Życia organizowane przez Akcję Katolicką. Piotr Eichler argumentował, że na komunalnym jest więcej miejsca, jednak przewodniczący RM Mirosław Janowski uciął dyskusję, twierdząc, iż takie szczegóły można ustalić później.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Co Tadeusz Rydzyk sprzedaje w swoim sklepie? [zdjęcia]

  Co Tadeusz Rydzyk sprzedaje w swoim sklepie? [zdjęcia]

  Koronowo z lotu ptaka [zdjęcia i wideo z drona]

  Koronowo z lotu ptaka [zdjęcia i wideo z drona]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)