Granica nie do przekroczenia

  Granica nie do przekroczenia

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wszystko wskazuje na to, że gmina nie odkupi od Romana Lipskiego działki na Al. Tysiąclecia.
       Przypomnijmy, od wielu lat między gminą a Romanem Lipskim toczy się sądowy spór o wykup działki pod drogą. Ostatnio samorządowcy deklarowali chęć rozmów, dążyli do zawarcia kompromisu.
       Chce 300 tys. zł
       
  Okazuje się, że ich wysiłki zakończą się niczym. Większa część działki znajduje się pod Al. Tysiąclecia, ale zahacza nieco o grunt, gdzie przed laty był miejski szalet.
       W ostatnim roku właściciel zaproponował włodarzom, że sprzeda działkę według stawek z nowego centrum przy ul. Dr. Zielińskiego. - Na początek chciał 300 tys. zł - mówi burmistrz Marek Jankowski. - Później zszedł do niższej kwoty, w granicach 100 tys. zł.
       
  Według wyceny rzeczoznawcy, przygotowanej dla urzędu, nieruchomość warta jest 59 tys. zł. Przy opracowywaniu jej kierowano się wartością terenu pod transformator na ul. Ostrowskiego. - Otrzymałem odpowiedź, że w takiej sytuacji wracamy do punktu wyjścia, czyli do 300 tys. zł - mówi Jankowski. - Moje propozycje nie są brane przez tego pana pod uwagę, widać, że nie chce porozumienia.
       
  Krzywdzące dla innych
       
  Burmistrz mówi, że nie zgodzi się na wysoką kwotę, bo są pewne granice, których nie należy przekraczać. - To by było krzywdzące dla innych właścicieli gruntów pod drogami - usłyszeliśmy w urzędzie. - Co roku staramy się wykupywać grunty, ale nie mamy na to w budżecie odpowiednich sum.
       
  Aleja Tysiąclecia jest jednak priorytetowa dla samorządowców, bo planują budowę drogi i chcieliby mieć uregulowane stosunki własności.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!