Gaudeamus po raz szósty

  Gaudeamus po raz szósty

  Tekst i fot. Grzegorz Fryca

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Gaudeamus po raz szósty
  Wydział zamiejscowy Wyższej Szkoły Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Człuchowie po raz zainaugurował rok akademicki.
  Gaudeamus po raz szósty
       W podniosłą atmosferę wprowadził licznie zebranych studentów i wykładowców chojnicki chór gospel z wielką wprawą śpiewając na głosy Gaudeamus Igitur.
       Indeksy i dyplomy
       
  W tym roku wyjątkowo w jednej sali spotkali się zarówno przyszli studenci, jak i ci, którzy ukończyli trzyletnie zmagania o licencjat. Uczelnia przez sześć lat wykształciła ich 363, a tylko w tym roku dyplomy zdobyło 121 studentów. Wyróżnieni otrzymali indeksy i dyplomy z rąk dziekana człuchowskiego wydziału.
       - Zespół, który tworzył tę uczelnię przetrwał do dziś - przypominał dziekan Zbigniew Leszczyński. - Pamiętam, że na możliwość kształcenia studentów w Człuchowie czekaliśmy z dużym napięciem i niepewnością. Dziś umacniamy się na mapie naukowej kraju, a studenci, którzy podejmują później naukę na uniwersytetach należą do wyróżniających się wiedzą.
       
  - Co roku jestem obecny na inauguracji roku akademickiego - mówił burmistrz Zdzisław Piskorski. - Cieszę się, że mamy taką znakomitą uczelnię w Człuchowie.
       
  Demokracja z kompromisami
       
  Zakończenie inauguracji uświetnił wykład Tadeusza Godlewskiego o "Etycznym wymiarze polityki". - Ciśnienie polityki, którego byliśmy świadomi przez ostatnie miesiące odreagowałem wybierając właśnie ten temat.
       Profesor dowodził, że podwójna moralność jest silna w Polsce, a celem demokracji jest zawieranie kompromisów, polityka zaś musi mieć charakter obywatelski.
       Wdzięczni studenci uhonorowali kadrę profesorską bukietami kwiatów, a wystąpienia nagrodzili gromkimi brawami.
       - Bardzo mi się tu podobało - chwali absolwentka Marlena Kaczmarek. - Dobry poziom nauki i rodzinna atmosfera sprawiały, że nauka była przyjemna. Teraz, gdy studiuję poza Człuchowem bardzo mi tego brakuje.
       Po części oficjalnej studenci i wykładowcy mogli się zapoznać z nowymi publikacjami pracowników wydziału: obszerną pracą Zbigniewa Leszczyńskiego i Sławomira Sadowskiego "Suwerenność państwa we współczesnych stosunkach międzynarodowych" oraz Jarosława Noconia i Artura Laski "Teoria polityki. Wprowadzenie".
       Rafał Berent otrzymuje indeks z rąk dziekana wydziału Zbigniewa Leszczyńśkiego. Indeksy otrzymali również Justyna Żmuda Trzebiatowska, Mirosław Wijata, Marta Dąbrowska, Roman Nowakowski, Magdalena Chabowska, Andrzej Simlat, Anna Dalka, Ireneusz Styczewski i Dagmara Urbańska.
       Uroczystości podniosły charakter nadał hymn Gaudeamus Igitur odśpiewany przez chór gospel chojnickiego II LO pod przewodnictwem Piotra Pawlickiego.
       Ewa Osińska, Teresa Korzeniewska, Marek Wysocki, Elwira Mrówczyńska, Rozalia Zając, Elżbieta Michałowska, Andrzej Hołowacz, Ewa Jurkowlaniec, Czesław Drozd, Longina Jankowska, Piotr Bloch, Marlena Kaczmarek, Joanna Gromska i Piotr Wardyn otrzymali dyplomy od dziekana.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!