Poszło jak z płatka

  Poszło jak z płatka

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Mimo że do końca nie było wiadomo, jak zachowają się właściciele gruntów, gdzie ma przebiegać obwodnica, negocjatorzy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie mają powodu do narzekań. Dogadali się ze wszystkimi.
       Chodzi o wykupy ziemi na pierwszym odcinku obwodnicy dla Chojnic. Właścicielami gruntów w tym miejscu są zarówno osoby prywatne, jak i parafia p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela czy Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. Początkowo odmów sprzedaży ziemi było dziewięć, jednak na koniec negocjacji okazało się, że dogadano się ze wszystkimi. Gdyby jednak właściciele gruntów uparli się, to na pewno procedura wydłużyłaby się o co najmniej dwa miesiące, a wywłaszczanie byłoby przykrą okolicznością dla obydwu stron.
       Zacierają ręce
       
  Finał jest jednak pomyślny. Doszło do porozumienia, które umożliwia realizację przetargu na roboty jeszcze w tym roku. Taki zamiar sygnalizowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.
       W ratuszu zacierają ręce, cieszą się też w parafii, bo ks. dziekan Jacek Dawidowski jeszcze nie tak dawno martwił się, skąd weźmie pieniądze na wkład własny restauracji bazyliki mniejszej. Teraz podobno jest po kłopocie.
       Teraz klną
       
  Przypomnijmy, że obwodnica będzie budowana za pieniądze z budżetu państwa i ma kosztować ok. 200 mln zł. To jedno z najważniejszych zadań, o podstawowym znaczeniu dla funkcjonowania miasta. Kierowcy klną na zapchane ulice, w niektóre dni i w godzinach szczytu trwa komunikacyjny paraliż. Wszystko to ma zmienić obwodnica.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak