W ratuszu ruszają negocjacje

  W ratuszu ruszają negocjacje

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Dziś rozpoczynają się negocjacje z właścicielami gruntów, na których ma powstać obwodnica dla Chojnic. Można się potargować.
       Negocjacje trwać będą od 10.00 do 15.00. Dotyczą gruntów od węzła Nieżywięć w stronę Chojnat, czyli pierwszego odcinka planowanej obwodnicy. Wszyscy właściciele otrzymali już propozycję wykupu ziemi. Niektórzy nie odpowiedzieli wcale, inni chcą wyższej ceny, nawet o 150 proc., dwie osoby przystały na proponowane warunki. Dziś można się dogadywać, jeśli zaś negocjacje się nie powiodą, dojdzie do wywłaszczenia, bo prawo pozwala na taką operację w przypadku ważnych społecznie inwestycji.
       Z parafią też
       
  Negocjatorzy będą prowadzić rozmowy z Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, który ma tutaj połowę gruntów, z rolnikami i z parafią p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela.
       - Rozmowy o pieniądzach zwykle są trudne - mówi Jacek Marczewski, dyrektor wydziału gospodarowania przestrzenią i nieruchomościami w ratuszu. - My - jeśli będzie taka potrzeba - możemy być moderatorami. Zrobimy wszystko dla polubownego załatwienia sprawy, nie naciskając, by mieszkańcy oddali ziemię za darmo, albo by żyłowali cenę ponad rozsądek. Jednak negocjować będą przedstawiciele Generalnej Dyrekcji.
       
  Buldożery wiosną
       
  Po wykupach rozpocznie się procedura wyłonienia wykonawcy obwodnicy. Przetarg, w myśl optymistycznych założeń, miałby się odbyć jeszcze w tym roku. Jeśli się tak stanie, wiosną wyruszą w pole buldożery. Przypomnijmy, że budowa obwodnicy oznacza wydatek rzędu ok. 200 mln zł i jest finansowana z budżetu państwa. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!