Hewelianum przed szpitalem

  Hewelianum przed szpitalem

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Burmistrz już pakował pracowników wydziału integracji europejskiej na konferencję do Brukseli, tymczasem okazało się, że chojnicki projekt rewitalizacji nie będzie tam jednak prezentowany.
       Listopadowa konferencja w Brukseli ma być poświęcona strategii lizbońskiej, która dotyczy innowacyjnych pomysłów w Europie związanych z edukacją społeczeństwa. Zaproszenie do udziału otrzymało także województwo pomorskie, a z informacji z Urzędu Marszałkowskiego wynikało, iż pod uwagę brana jest bardzo poważnie prezentacja w Brukseli projektu rewitalizacji dawnego szpitala w Chojnicach.
  - Doskonale się wpisuje w tę ideę - mówi Michał Karpiak z wydziału integracji europejskiej w ratuszu. - Zakłada przecież powstanie w tym miejscu biblioteki, będzie tu siedziba stowarzyszeń, a tuż obok wyższa uczelnia.
       
  Górą gdańszczanie
       
  Chojniczanie przesłali opis przedsięwzięcia i wizualizację do Urzędu Marszałkowskiego, ale stamtąd nadchodzą nieco inne wieści niż zaproszenie na wyprawę do Brukseli. - Nasz projekt jest dużo skromniejszy od gdańskiego pod nazwą "Hewelianum", który przewiduje powstanie w Trójmieście centrum edukacji i rozrywki na wielką skalę - dodaje Karpiak. - Więc gdańszczanie będą mogli się nim pochwalić.
       
  Skończyło się na tym, że projekt chojnicki powędrował do biura województwa pomorskiego w Brukseli i będzie czekał na okazję do promocji.
       Inwestycja ruszyła
       
  Tymczasem inwestycja ruszyła na dobre, bo jest już doprowadzony do starego szpitala ciepłociąg, a firma "Wysoccy" prowadzi roboty. Zakończenie prac przewidziane jest na sierpień przyszłego roku. Zadanie nie byłoby możliwe bez udziału unijnych pieniędzy, Chojnice za swoje wzorcowe opracowanie dostały ok. 12 mln zł.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!