Zbulwersowani rolnicy

  Zbulwersowani rolnicy

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Rolnicy z Łęga Kolonii, Malachina i Będźmierowic napisali list do "Pomorskiej", że są rozczarowani pracą chojnickiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Agencja odpiera zarzuty.
       Zwodzą w agencji?
       
  - Od kilku miesięcy czekamy na odpowiedź o przyznanie dopłat dla gospodarstw niskotowarowych - piszą rolnicy. - Na początku września odpowiadano nam, że "może to być za tydzień, dwa, a nawet miesiąc."
       
  Gospodarze twierdzą, że na obietnicach się skończyło. Minął tydzień, dwa, miesiąc i nic. - Teraz mówią nam, że decyzje zapadną 10 grudnia - informują nasi Czytelnicy. - Zadajemy sobie pytanie, dlaczego nas tak zwodzą i nie potrafią udzielić jednoznacznej odpowiedzi.
       
  O wyjaśnienia poprosiliśmy kierowniczkę chojnickiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Monikę Mazurkiewicz.
       Czekali na akredytację
       
  - Rolnicy wiedzieli, że tylko przyjmujemy wnioski, bo nie mamy jeszcze akredytacji umożliwiającej wypłacanie pieniędzy - odpowiedziała "Pomorskiej". - Informowaliśmy ich, że zgodnie z prawem, po uzyskaniu akredytacji, decyzje będziemy mogli wydawać po trzech miesiącach.
       
  Mazurkiewicz twierdzi, że z pewnością pracownicy jej nie informowali, że dopłaty przyznane będą po tygodniu, czy dwóch. - Decyzje będą wydawane w grudniu, teraz jeżeli są jakiś braki we wnioskach, wzywamy rolników i prosimy o złożenie wyjaśnień - dodaje.
       
  Rolnicy informują też, że pracownicy urzędu są wobec nich "niegrzeczni i wulgarni". - Jestem zaszokowana tym listem - odpowiada Mazurkiewicz. - Nigdy nie było takich sytuacji, to pierwszy taki sygnał. Jesteśmy instytucją przychylną rolnikom, nigdy nie zauważyłam, by moi pracownicy byli aroganccy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!