Gadanie pod specjalnym nadzorem

  Gadanie pod specjalnym nadzorem

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj radni ustalili limit rozmów komórkowych burmistrza na 300 zł miesięcznie. Arseniusz Finster zapowiedział, że i tak przyzwyczajeń nie zmieni, a za przekroczony limit zapłaci z własnej kieszeni.
       Przypomnijmy, że kosztami rozmów burmistrza na komórkę od dawna interesowali się radni opozycji, zarzucając Finsterowi, że nie ma dostatecznej samodyscypliny. Także po kontroli NIK jedno z zaleceń obejmowało wprowadzenie limitów na służbowe telefony komórkowe w Urzędzie Miejskim. Burmistrz zapowiedział, że czeka na propozycje radnych i że ich wolę uszanuje.
       Nie sypia w hotelu
       
  Wczoraj na sesji jednoznacznie stwierdził, że ocenianie jego pracy przez pryzmat wygadanych minut nie jest uczciwe.
  - To prawda, koszty moich telefonów są wysokie - mówił. - Ale również przez ten telefon ściągnąłem do Chojnic sporo środków unijnych. Nie biorę żadnych wielodniowych delegacji, nie spałem nigdy w hotelu, nie dzwonię do żony.
       
  Finster podkreślał, że komórka to jego narzędzie pracy - łatwo po nią sięgnąć, łatwo z jej pomocą dotrzeć do ludzi. Zgodził się z koniecznością samoograniczenia, ale jednocześnie podkreślił, że przyzwyczajeń tak łatwo nie zmieni i najwyżej będzie płacił z własnej kieszeni, jeśli limit przekroczy.
       Trzeba zaciskać pasa
       
  Radny Piotr Eichler interesował się, czy będą wyznaczone limity na pozostałe ratuszowe komórki i czy uchwała uwzględniająca tylko telefon burmistrza nie będzie miała wady prawnej. Finster uspokoił go, że już limity wprowadził i uchwała może dotyczyć tylko jego, bo jest to w gestii radnych. Radny Andrzej Mielke podkreślił, że samorządy są zobowiązane do oszczędności, więc wprowadzenie ograniczeń w telefonach jest jak najbardziej na miejscu.
       Za było 17 radnych, trzech przeciw, jeden wstrzymał się od głosu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak