Odkręcają tabliczki

  Odkręcają tabliczki

  Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Co będą robić posłowie, którzy w tych wyborach wypadli z parlamentarnego obiegu? Pomysłów na życie im nie brakuje, więc pewnie jeszcze o nich usłyszymy.
       Dla Renaty Basty z Tucholi oraz chojniczan - Jacka Kowalika i Stanisława Kalinowskiego już niedługo tabliczki z nazwiskami z poselskiej ławy będą tylko wspomnieniem po parlamentarnej przygodzie. - Nie wiem jeszcze, co będę robił - mówi Stanisław Kalinowski z PSL. - Firmy boją się zatrudniać posłów, bo obawiają się ataku mediów. Do mojego poprzedniego zajęcia nie wrócę, bo wchodząc do Sejmu, zawiesiłem działalność firmy.
  Między bajki można włożyć informacje, że posłowie mają wiele propozycji pracy, bo wcale nie mamy taryfy ulgowej. Jak każdy obywatel zarejestruję się w Powiatowym Urzędzie Pracy jako bezrobotny i pójdę na zasiłek. Mówienie o planach jest przedwczesne.
       
  O tym, co będzie robić po zakończeniu parlamentarnej kariery, doskonale wie posłanka Renata Basta. - Wracam do domu kultury, w którym byłam na bezpłatnym urlopie, bogatsza o nowe doświadczenia - mówi. - Nie wykluczam, że w przyszłości zaangażuję się w pracę w samorządzie lokalnym. Przypomnijmy, posłanka przed kadencją w Sejmie wiele lat szefowała Tucholskiemu Ośrodkowi Kultury.
       Nie udało nam się skontaktować z posłem Jackiem Kowalikiem, bo na jego komórce włączała się wciąż poczta głosowa. Jak się dowiedzieliśmy od szefa powiatowego biura wyborczego Zbigniewa Gawrońskiego, poseł nie wyklucza powrotu do zawodu nauczyciela.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!